Şehzadeler Belediyesi Planlama Çalışmalarına Hız Verdi

11 Temmuz 2014 Cuma, 10:30

Şehzadeler Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü, 5393 sayılı yasa gereği mahalli idareler seçimlerinden itibaren altı ay içerisinde hazırlanması zorunlu olan Performans Programı ve Stratejik Plan ile ilgili olarak, Stratejik yönetim sistemini kurarak çalışmalarına başladı.
Geçtiğimiz gün Belediye Encümen salonunda yapılan Stratejik yönetim sistemi toplantısında, Stratejik Plan ve Performans Programı hazırlanması ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. Yapılan ilk toplantıda Stratejik Plan ve Performans Programı hazırlanması ile ilgili birim çalışanları arasında görevlendirmeler yapıldı.

Şehzadeler Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından oluşturulan 17 kişilik Planlama ekibi, Stratejik Plan ve Performans Programı hazırlama çalışmalarına hız verdi. Şehzadeler Belediyesi planlama ekibi, Strateji Geliştirme Müdürü Gülistan Yıldız Altunağa tarafından düzenlenen toplantıda Şehzadeler Belediyesinin Stratejik Plan ve Performans Programı hazırlama konularında bilgilendirmeler yapıldı. Yapılan toplantıda Stratejik Planın kanunlara uygun bir şekilde hazırlanmaya başlandığı ifade edildi.

“İddialı ve Katılımcı Planları Ortaya Koyacağız”
Kanun gereği yerel seçimlerin ardından 6 ay içerisinde hazırlanması gereken Stratejik Plan ve Performans Programını kısa sürede hazırlamak için Stratejik yönetim sistemini kurduklarını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ” Kanun gereği tüm belediyelerin hazırlaması gereken Stratejik Plan ve Performans Programı ile ilgili bizde Şehzadeler Belediyesi olarak Stratejik yönetim sistemini oluşturup bu konuda 17 arkadaşımızı görevlendirdik. Bu arkadaşlarımıza bu toplantılarda yapacakları çalışmalar ile Şehzadeler İlçesi için en iyi Stratejik Plan ve Performans Programı nasıl hazırlanır ve Bütçe yapılması konularında bilgilendirmeler yapılacak. Yapılan bu eğitim toplantıları neticesinde tüm çalışmalarımızı en kısa sürede bitirerek belediye meclisimizin onayına sunacağız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir