SALİHLİLİ KADINLARIN MANİSA TURU

21 Ocak 2014 Salı, 17:52

KENT Konseyi Kadın Meclisi’nin Manisa Belediyesi’nin desteği ile yürüttüğü Haydi Kadınlar Manisa’ya Projesi kapsamında Salihli’nin Beylikli ve Emirhacılı köylerinden gelen kadınlar Manisa’da ağırlandı. Salihlili kadınlar, Manisa Belediyesi hizmetlerinin yanı sıra Manisa’nın tarihi ve turistik mekanlarını gezdi.

 

Manisa Belediyesi’nin desteğiyle Haydi Kadınlar Manisa’ya Projesi’ni başarıyla yürüten Kent Konseyi Kadın Meclisi, proje kapsamında Salihli’nin Beylikli ve Emirhacılı köylerinden gelen misafirlerini ağırladı. Manisa Belediyesi’nin kendileri için tahsis edilen 4 araçla Manisa’ya gelen kadınların ilk durağı Atatürk Gençlik Merkezi oldu. Salihlili kadınlara Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevil Şekercioğlu, gönüllü rehber Canan Çağlayan Akyüz, Kadın Meclisi Üyesi Şükran Kaya ve Yazgül Gültekin eşlik etti. Atatürk Gençlik Merkezini gezen kadınlar, merkez hakkında bilgi aldılar. Kadınların ikinci durağı olan Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu’nda ki sunum esnasında duygu dolu anlar yaşandı. Gezinin sabahki bölümü Mevlevihane’ye gidilerek tamamlandı. Konuklar, Manisa Belediyesi Bahri Sarıtepe Gençlik Merkezi’nde verilen öğle yemeğinin ardında sırasıyla Sultan Camii, Saruhan Bey Türbesi, Muradiye Camii’ni gezdi.

 

Gezilen camilerde namaz kılma fırsatı da bulan kadınlar Sultan Kafe’de verilen çay molasının ardından Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ve Kent Konseyi Kadın Meclisi’ne teşekkürlerini ileterek, mutlu bir şekilde ilçelerine uğurlandılar.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.