SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜLER

02 Aralık 2014 Salı, 12:59

MANİSA’nın Kula İlçesi’nde obezite ile kalp ve damar hastalıklarına dikkat çekerek farkındalık oluşturmak için ‘Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’ adlı yürüyüş düzenlendi. İkincisi düzenlenen yürüyüşte, “Sağlık için yürüyelim” ve “Obezite yürüyüşle önlenebilir” sloganları atıldı.

Kula Toplum Sağlığı Merkezi’nin öncülüğünde geçen hafta Kula İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan yürüyüşe bu hafta Kula İlçe Tarım Müdürlüğü destek verdi. Kula Toplum Sağlığı Merkezi Hekimi Dr. Gözde Gök, Kula İlçe Tarım Müdürü Atakan Bedez, Toplum Sağlığı Merkezi personeli, öğrenciler ve vatandaşların katıldığı yürüyüş; Kula Kaymakamlık binası önünde başladı, Yunus Emre Kent Meydanı önünde son buldu. Yürüyüş boyunca “Sağlık için yürüyelim” ve “Obezite yürüyüşle önlenebilir” sloganları atıldı. Yürüyüşe katılanlara su ve elma ikram edildi.

Her hafta yürüyüşleri gerçekleştireceklerini belirten Kula Toplum Sağlığı Merkezi Hekimi Dr. Gözde Gök, “Sağlıklı yaşam için Sağlık Bakanlığının bize vermiş olduğu program doğrultusunda her hafta bu yürüyüşü yapacağız. Geçen hafta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yaptığımız ortaklaşa yürüyüşümüzü bu hafta İlçe Tarım Müdürlüğümüz ile ortaklaşa gerçekleştirdik. ‘Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’ne katılan herkese çok teşekkür ediyoruz. Bizden desteğini esirgemeyen Sayın İlçe Tarım Müdürümüz Atakan Bedez’e teşekkür ediyorum” dedi.

Yürüyüşe destek veren İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Atakan Bedez, “Obezite çağımızın hastalığı. Çocuklarımız abur cubur yemesinler, meyve yesinler, sebze yesinler. Toplumda obezitenin farkındalık yaratması önemli bir olay. Sağlık için artık bundan sonra bu tür faaliyetlere daha fazla önem vermek gerektiğine inanıyorum. Toplumumuzun sağlığı söz konusu olduğunda her zaman destek vermeye hazırız” diye konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir