Sağlık Müdürlüğü Zorlu Kış Şartlarına Hazır

31 Aralık 2014 Çarşamba, 12:17

Manisa’nın tamamında etkili olan kar yağışı, Sağlık Müdürlüğü’nü de harekete geçirdi. Kar ve buzdan etkilenmeyen kar paletli 112 Acil Yardım Ambulansı ile 4×4 UMKE araçları sürekli olarak hazır bulundurularak, vatandaşın sağlık hizmetine ulaşımında sorun yaşanmaması için büyük çaba sarf ediliyor.

Manisa Sağlık Müdürü Dr. Metin KAPLAN yaptığı açıklamada, İlimizde kar yağışının etkili olması ile 45 adet 112 İstasyonu, Kar Paletli Ambulans ile 2 UMKE ekibinin 24 saat süre ile hizmette olduğunu, bu sabaha karşı Yunusemre İlçesi Davutlar Mahallesi’nde 30 yaşlarında bir bayanın rahatsızlandığını ve Paletli Ambulans ile vakaya intikal ederek gerekli müdahalenin yapıldığını, ardından da Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi’ne naklettiklerinin bilgisini verdi.

Sağlık Müdürü Dr. Metin KAPLAN, hem 112 Acil Sağlık Hizmetleri’nin hem de Hastanelerin kış şartlarına karşı hazır bulundurulduğunu ifade ederek, vatandaşların yaşadıkları acil sağlık sorunlarında 112’yi aramaları gerektiğini söyledi.

Yorum

  1. Lucas

    21 Mart 2015 at 15:45

    Başkanım, yolunuz ae7ık olsun. Duamız siezilidnr. 1980 lerden beri gf6nfcl verdiğimiz, canla başla e7alıştığımız partimize, ocaklarımıza son 3-4 yıldır gitmiyor, gitsek bile şevksiz heyecansız bakıp geliyoruz. Vallahi sizin bu hareketinizle bir şevk ve heyecan duymaya başladık, inşallah o eski dinamik gfcnlerimize df6neriz. Allah yardımcınız olsun.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir