SAÇILACAK 5 TON MESİR DUALARLA HAZIRLANDI

25 Nisan 2014 Cuma, 17:15

MANİSA 474’üncü Uluslararası Mesir Festivali kapsamında 27 Nisan’da tarihi Sultan Camii ve külliyelerinden saçılacak 5 ton mesir macunu dualarla paketlendi.

21 Mart’ta yakılan nevruz ateşiyle birlikte Sultan Camii Bimarhanesi’nde karılmaya başlanan mesir macununun saçımı 30 Mart’taki yerel seçimler nedeniyle 27 Nisan’a ertelenmişti. Karılan mesir, Manisa’yı Tanıtma ve Turizm Derneği’nin Gıda Çarşısı’ndaki imalathanesinde, bugün Cuma namazı sonrası, Manisa Müftüsü Sinan Cihan’ın yaptırdığı dua eşliğinde kadınlar tarafından sarılıp paketlendi. Manisa Valisi Abdurahman Savaş, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Cengiz Ergün, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, AK Partili Şehzadeler İlçesi Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler ilçesi Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Manisa Emniyet Müdürü Erhan Alkaya, Manisa’yı ve Mesiri Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık da duaya katıldı.

Manisa’yı ve Mesiri Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, 27 Nisan Pazar günü Sultan Camii, külliyeleri ve civardaki yüksek binalardan 5 ton mesiri saçacaklarını belirtip, herkesi davet etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.