Sabuncubeli tünelini incelediler

04 Kasım 2016 Cuma, 15:40

Yunusemre Belediyesi Bilim Sanayi ve Teknoloji Komisyonu ile Yunusemre Kent Akademisi üyeleri 2017 yılında tamamlanması öngörülen ve İzmir-Manisa arasını 15 dakikaya indirecek olan Sabuncubeli Tüneli’nde incelemelerde bulundu.
Yunusemre Belediyesi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi tarafından kurulan Yunusemre Kent Akademisi, Yunusemre Belediyesi Bilim Sanayi ve Teknoloji Komisyonu üyeleri Mustafa Gürler, Gültekin Aşçı ve Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel ile MCBÜ öğrencileri, İzmir ve Manisa arasında yapımı devam eden Sabuncubeli Tüneli’ni gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Bu tür gezilerin öğrenciler için oldukça faydalı olduğuna vurgu yapan Mustafa Gürler konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Teknik gezi kapsamında İnşaat ve Makine mühendisi öğrencileri ile beraber tünel çalışmaları ve tünelin yapımında kullanılan malzemeler hakkında bilgi alındı. Araç ile tünelin en dip noktasına kadar gidilerek ayna adı verilen yerde çalışmalara ilişkin bilgi edinildi. Yapılan çalışmalar öğrencilerin çok ilgisini çekti. Bu tür gezilerle öğrencilerimiz mesleklerine başlamadan iş ortamlarını görme, tanıma fırsatı buluyor. Ayrıca Türkiye gündeminde de takip edilen ve bittiğinde ülkemizin en uzun 5. veya 6. Tüneli olacağı düşünülen bu dev projenin ülkemiz sınırlarına açılıyor olması bu geziye ayrı bir önem katmıştır.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir