REKTÖR ADAYLARI HIZLA ARTIYOR

11 Eylül 2014 Perşembe, 14:02

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) rektör adayı Prof. Dr. Nurettin Lüleci, adaylığını açıkladığı toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtladı. ODTÜ’de yaşanan öğrenci olayları sorusuna cevap veren Lüleci, “Oradaki öğrencileri iyi anlamak gerekiyor. Neden öğrencilerle kavgalı bir yapıda olalım. Bizim yaklaşımımız her zaman demokratik bir yapıda olacaktır” dedi.

Ferdi UZUN

Ekim ayında yapılacak olan Rektörlük seçimlerine Anesteziloji Reanimasyon ve Algoloji Uzmanı Prof. Dr. Nurettin Lüleci de aday olduğunu açıkladı. Saruhan Otel’de düzenlenen kahvaltıda adaylığını açıklayan Lüleci gazetecilerin de sorularını yanıtladı.  Lüleci, “Üniversitemizin, 21. Yüzyılda layık olduğu ve fazlasıyla hak ettiği ulusal ve uluslararası düzeyde ki üniversiteler arasındaki yerini artırması gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle ilk olarak CBÜ’de olmak üzere ve diğer çok sayıda ulusal ve uluslararası kuruluşlarda edindiğim idari tecrübelerin verdiği güven ve sorumluluk anlayışı ile rektör adayı olmaya karar verdim. Adalet, liyakat, katılımcılık, dürüstlük ve şeffaflık yönetim anlayışımızın prensiplerini oluşturacaktır. Bu bir sevda meselesidir. Buraya dava için değil gönülleri almak için geldik” diye konuştu.

Şehirle bütün halde olmalı

CBÜ’nün şuan ki noktadan daha iyi yerlerde olabileceğine dikkat çeken Lüleli, ” Manisa’nın çok önemli değerli arasında yer alan başta OSB olmak üzere şehrin sanayisi, tarımsal ekonomi, yer altı ve yer üstü enerji, sporu, tarihi ve kültürüyle hep birlikte üniversitesi ile bir bütün halinde olmalıdır. CBÜ il merkezi ve ilçelerdeki fakülte ve meslek yüksek okullarıyla bir bütün olmasını sağlayacağız. Şehir var ama üniversite yok. Manisa en iyi yatırım kentlerinden biri seçiliyor ama ne yazık ki üniversitesi hala pek fazla gelişmemiş. Biz bu konuda CBÜ’yü en iyi yerlere taşıyacağız. Yerinde sayan üniversiteden koşan üniversiteye geleceğiz” şeklinde konuştu.

Demokratik yapıda olacağız

“Oradaki öğrencileri iyi anlamak gerekiyor. Neden öğrencilerle kavgalı bir yapıda olalım. Bizim yaklaşımımız her zaman demokratik bir yapıda olacaktır. Tabi ki olayları iyi değerlendirmek gerekiyor. Devletin hassasiyeti bizim hassasiyetimizdir.” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir