POLİS SPORLA ÇOCUKLARI SUÇTAN UZAKLAŞTIRDI

29 Ağustos 2014 Cuma, 15:54

POLİS, ÇOCUKLARI SUÇTAN SPORLA UZAKLAŞTIRDI

MANİSA Emniyet Müdürlüğü’nün çocuk ve gençleri kötü alışkanlıklardan ve suçtan uzak tutmak için başlattığı ‘Yetenek Sizden, Destek Bizden’ projesinde 70 kursiyere sertifikaları verildi. Toplum Destekli Polis Şube Müdürü Yusuf Çakmak, 2 ay boyunca 6 branşta eğitim alan çocukların polisleri ve sporu severek, kötü alışkanlıklardan uzak duracaklarını söyledi.

Manisa Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, maddi durumu kötü ailelerin çocuklarını kötü alışkanlıklardan ve suçlardan uzak tutmak amacıyla futbol, basketbol, voleybol, atletizm, masa tenisi ve okçuluk olmak üzere 6 ayrı branşta kurs açtı. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun da desteğiyle başlatılan ‘Yetenek Sizden Destek Bizden’ adlı projede 2 ay boyunca eğitim gören çocuklara sertifikaları verildi. Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen törene Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Savaş Duman, Manisa Emniyet İl Müdür Yardımcısı Mehmet İlker Aybar, Milli Eğitim Şube Müdür Yardımcısı Hilmi Polat, Sağlık İl Müdür Yardımcısı Erdal Çelik, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı İsmail Aydın ve öğrencilerin yakınları katıldı.

AMAÇ SOKAKLARDAKİ TEHLİKEDEN UZAK TUTMAK

Toplum Destekli Polis Şube Müdürü Yusuf Çakmak, yeni neslin polise karşı önyargılı olmaması için projeyi başlattıklarını belirterek, “Özellikle kenar mahallelerde yaşayan ve maddi durumu iyi olmayan çocukları seçtik. Çünkü kötü niyetli kişiler, çocukları daha kolay kandırıp, suça alet edebiliyor. Biz bu insanlardan önce çocuklarımıza ulaşıp suçtan uzak tutuyoruz” dedi. Yetenekli çocukların spora yönelmesi ile çeşitli alanlarda başarılı sporcular yetiştirmeyi hedeflediklerini kaydeden Çakmak, çocuklara sporu sevdirerek kötü alışkanlıklardan uzaklaştırdıklarını belirtti. Çakmak, sertifikalarını alan çocuklara spor dallarında lisans da çıkaracaklarını söyleyerek ileride farklı spor dallarında şampiyonluk elde edilebileceğini sözlerine ekledi.

Konuşmalarından ardından yaz aylarında kurslara katılan 70 yetenekli çocuğa sertifikaları verildi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir