PAZARCI ESNAFI DENETİMDEN MEMNUN

11 Ocak 2015 Pazar, 15:37

Yunusemre Belediyesi, Yunusmere İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Pazarcılar Odası’na bağlı ekipler Horozköy pazaryerinde denetim yaptı.

Sabah saatlerinde yapılan denetime Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürü Cengiz Şişmanlar,  Yunusmere İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri ve Pazarcılar Odası görevlileri katıldı.

Ekipler denetime pazar dışında ve çevresinde konuşlanan seyyar satılıcılardan başladılar. Seyyar satıcılar ile kaçak et ve tavuk satan şahıslar uyarıldı. Pazaryerine giriş ve trafik akışını engelleyen satıcılardan tezgahlarını bir daha kurmamaları istendi.

PAZARYERİ ESNAFI TEŞEKKÜR ETTİ

Denetim ekibi pazar içindeki esnafları da ziyaret etti.  Vergisini veren esnaflar pazaryeri dışındaki seyyar satıcıların haksız kazanç elde ettiğini öne sürdüler.  Pazaryeri esnafları denetimlerden dolayı belediye denetim ekibine teşekkür ettiler.

Öte yandan Yunusemre Belediyesi tarafından daha temiz pazaryerleri sloganıyla başlatılan poşet uygulamasının Muradiye ve Laleli pazarlarının ardından yakında Horozköy pazarında da başlayacağı açıklandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir