PARTİZANCA HAREKET EDİLMİŞTİR!

27 Ağustos 2014 Çarşamba, 20:01

MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, müdür atamalarında eşitsizlik olduğunu ileri sürerek Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bakanlığını sert bir dille eleştirdi. MHP’li Balatlı, iddialı konuşarak, “Bütün sendikalara veya sendikası olmayan idarecilere eşit mesafede kalındığına dair bir belge sunulması durumunda bütün AKP ve Milli Eğitim Camiasından özür dilemeye hazırım” dedi.
Haber Merkezi
Geçtiğimiz günlerde yapılan müdür atamalarına bir tepki de MHP Manisa İl Başkanı Tanju Balatlı’dan geldi. Müdür atamalarında yapılan puanlama sisteminde eşitsizlik olduğunu ileri süren Balatlı, “Bütün sendikalara veya sendikası olmayan idarecilere eşit mesafede kalındığına dair bir belge sunulması durumunda bütün AKP ve Milli Eğitim Camiasından özür dilemeye hazırım” dedi.
Yargıya taşınacak
Manisa’da başarılı müdürlerin de görevinden alındığına dikkat çeken Balatlı, “Sözde öğretmen, öğrenci ve okul aile birlikleri oy kullanmış ve müdür değişikliklerine katkı da bulunmuşlardır. Okullarında tam puan müdürler Milli Eğitim komisyonlarında parti ve sendika oyunlarına kurban gitmişlerdir. Bütün ülke genelinde yaşanan bu kıyımdan Manisa’mızın değerli ve kıdemli onlarca okul müdürü de nasibini almıştır. Gerekçesiz ve hukuka aykırı bir şekilde yapılan bu atamalar hiç şüphe yok ki yargıya taşınacaktır” diye konuştu.
Partizan bir tutum
Yapılan atamaların eğitimde kutuplaşmaya yol açacağının altını çizen Balatlı, “AKP hükümetinin 12 yıllık icraatlarının ülkemizi her alanda hangi noktalara getirdiği hepimizin malumudur. Dış politikada sıfır sorun anlayışı ile çıktıkları yolda neredeyse selam verecek komşu bırakmayan, iç politikada milletimizi kamplara ve kutuplara bölerek ayrıştıran bir siyaset anlayışıyla yola devam etmekteler. Devlet kadrolarını partizan bir tutumla ve daha önce eşi görülmemiş bir biçimde yandaşlarına dağıtan AKP hükümeti bunun bir örneğini de Milli Eğitim Bakanlığı’nda gerçekleştirmekte. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen okul müdürlerinin görevden alma operasyonunda bu durum bir kez daha açık bir şekilde belli olmuştur” şeklinde konuştu.
Takipçisi olacağız
Balatlı son olarak şunları söyledi: “Milliyetçi Hareket Partisi olarak her zaman ve her durumda haksızlıklarla ve hukuksuzluklara mücadele etmişizdir. Bu konunda sonuna kadar takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Son olarak şunu da belirtmeliyim ki MİLLİ Eğitim sistemi üzerinde partizanca sergilediğiniz bu tutumdan en zararlı çocuklarımız ve gençlerimiz çıkacaktır. 12 yıldır yap boz tahtasına çevirdiğiniz bir türlü oturtamadığınız sınav sistemleri ve sınav yolsuzluklarına eklediğiniz bu kadro kıyımı gelecek nesiller hakkında milletimizi endişeye düşürmektedir. Bu durumun vebali ağırdır.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir