PAMUKOĞLU: BİZDEN GÜNAH GİTTİ

17 Kasım 2014 Pazartesi, 11:35

HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu Manisa’nın ardından geçtiği Salihli ilçesinde partisinin ilçe teşkilatının açılışını yaptı. Pamukoğlu, buradaki konuşmasında hem iktidar hem de muhalefete yüklenip, “Artık bizden günah gitti” dedi. Pamukoğlu, “İnsanlar, ülkemizin bu hale gelişinin faturasını hem iktidara çıkartıyor, hem de muhalefete çıkartıyor. Hükümet ve muhalefet partileri sadece düzenin birer parçaları. Sanıyor musun ki bunlar sadece ülkeyi düşünüyor, halkı düşünüyor, gençliği düşünüyor. Hayır sadece kendi çıkarlarını düşünüyorlar. Bunu da en iyi gençler düşünüyor. Meydanı bunlara bırakmayacaksınız. Bunları siyasetin karagöz-hacivat sahnesinden atacaksınız. Başka yolu yok. Bu gerçeklemediği sürece ekonomi de adaletli bir dağılım olmaz. En çok dolar milyarderi Türkiye’de. Çıkın sokağa bakın. İnsanların durumu ortada. Çıkıp kişi başına düşen milli gelir 10 bin dolar diyorlar. Bunların hepsi boş. İstiyorsanız şimdi sizinle isterseniz Yozgat’a gidelim, isterseniz Çankırı’ya gidelim. Hep aynı. Bu durumu gençlerin asla kabul etmemesi lazım” dedi.

“Kendilerine hep ittifak yapın” denildiğini belirten Pamukoğlu, şöyle devam etti:

“‘Aman oylar bölünmesin’ diyorlardı. Bu da boş bir propagandadır. MHP’ye de gittim, CHP’ye de gittim. Ortada yoklar. Kaçan kaçana. Benle görüşmeyi bırakın bana görünmekten bile korkuyorlar. Artık bizden günah gitti” dedi.

Pamukoğlu, “2 yıldır bir parti var. Yüzde 34’le geldi. 44’e çıktı, 50’lere ulaştı. Hala bu iki parti var. Bir insan 12 yılda 9 kez yenilir mi? Hele şu Cumhurbaşkanlığı seçimi olacak iş mi? Cumhurbaşkanlığını Recep Tayyip Erdoğan’a altın tepside sundular. Böyle bir şey yok, asla olamaz. Bunlara hala oy verilecek mümkün mü? Neymiş alternatif yokmuş. İşte alternatif. Bakın gençler nasıl bu alternatifi buluyor” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir