ÖZGÜR ÖZEL’DEN AKHİSAR’A ÇIKARMA

23 Ocak 2014 Perşembe, 13:35

CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özgür Özel ziyaretleri kapsamında dün Akhisar’daydı. Akhisar Belediye Başkan Adayı Vehbi Bakırlıoğlu, İl, İlçe yöneticileri  Kadın Kolları, gençlik kollarının da katıldığı 200 kişilik Partili grubu  ile esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

Özel, sabah saat 09.30’da köy ve mahalle muhtarlarının tamamına yakının katıldığı kahvaltıda muhtarlarla  bir araya gelerek, muhtarlara projelerinden bahsetti, sorunlarını dinledi. Daha sonra 11.30’da partililer ile buluşan Özel, 200 kişilik bir grup ile Tahir Ün Caddesinden başlayarak esnaf ziyaretlerinde bulundu. Ardından  saat 13.30’da Akhisar Ziraat Odasını ziyaret eden Özel, buradaki programından sonra  Büyük Park’ta vatandaşları selamladı. Daha sonra Çarşamba pazarına geçen ve tek tek pazarcılarla esnafla ve vatandaşlarla konuşan Özel saat 17.00’da Sanayi ve Ticaret Odasını ziyaret etti. 18.00’da ilçe binasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özel 19.30’dan gecenin sonuna kadar Efendi Mahallesindeki 10’a yakın kahveyi gezdi,  kalabalık gruplara ayrı ayrı hitap etti.

Muhtarlarla Açık Açık Konuştu

 

Muhtarlar toplantısında muhtarlara hitap eden Özgür Özel Akhisar’daki muhtarlara konuşmasının başında ‘arkanızda bir partinin amblemi, örgüt gücü olmadan, doğrudan vatandaşlar tarafından ve demokrasinin en güzel örneğini gösteren buradaki tüm değerli muhtarlarımızı selamlıyorum ‘ diyerek hitap etti.  Özel, Akhisar Belediye Başkan Adayı Vehbi Bakırlıoğlu’nun İlçe Başkanlığı yaptığı dönemde sistemli çalışması, veriye dayalı planlı programlı çalışmaları ile Akhisar’da CHP’nin bu noktaya gelmesinde büyük katkısı olduğunu ifade etti.  CHP’nin en şanslı olduğu yerlerden birinin de Akhisar olduğunu ifade eden Özel, Vehbi Bakırlıoğlu ile aynı yaşta olduklarını, 30 Mart’tan sonra Akhisar ve Manisa’ya hizmet etmek istediklerini ve iki genç aday olarak Akhisarlılardan yetki istediklerini söyledi.

Biz hiçbir zaman Büyükşehir’e Karşı Olmadık

Kimin Doğru Söylediğini Muhtarlarımız Biliyor. Şahidim Buradaki Muhtarlarımızdır

CHP’li Özel muhtarlara yaptığı konuşmada Büyükşehir Yasasına ilişkin düşüncelerini şöyle ifade etti;

‘Tanrıverdi CHP’nin ve benim Büyükşehir’e karşı olduğumu söylüyor ama bu salondaki muhtarlarımız şahidimdir. Biz her fırsatta söylüyoruz. Yine söyleyeceğiz. Manisa 11 yıldır zaten Büyükşehir olmayı hak ediyordu. Biz hiçbir zaman Büyükşehir’e karşı olmadık. Biz bu yasanın içindeki 3 şeye karşı çıktık sadece. Neydi bunlar?  Köylerin kapatılması, beldelerin kapatılması, buralarda referandum yapılmaması, köylerin ve beldelerin mallarının bir gecede bedelsiz kamulaştırılması gibi hususlara itiraz ettik. Oysa Tanrıverdi ne diyor, ‘Yok efendim siz tümden karşıydınız..!’ Kimin doğru söylediğini sizler biliyorsunuz.  Bunu sizlerle o zaman yasa geçerken paylaşmıştık.  Tanrıverdi’nin sözlerinin doğru olmadığının şahitleri bu salonda. Biz sadece bu saydığım yönlerine karşı çıktık. Bunun dışında Büyükşehir’i destekliyoruz. ‘

 

Daha sonra Manisa Belediyesi’nin ve Cengiz Ergün’ün köylere yaptığı Belediye harcamalarına  değinen Özel;

 

Köylere Yapılan Hizmetlerde CHP’nin Evet Oyu Vardır

 

‘Manisa Belediyesi MHP grubunun tek başına bir kararı geçirme çoğunluğu yok. Oylamalarda CHP kilit konumda.  Cengiz Ergün Büyükşehir Kanunun Belediyelere yeni sınırlara hizmet götürebilmesi ile ilgili maddesinden yararlanarak konuyu Belediye Meclisi’ne getirdiğinde  ilk aşamada hizmete engel olmamak adına olumlu oy verdik. Ancak biz köylerimize, beldelerimize asfalt gitsin, kilit taşı gitsin diye oy verdik. Oysa Cengiz Ergün ne yaptı. Bu parayı bu işlerin dışında, Belediyenin kaynaklarını kendi propogandasını yapmak için kullandı. Bu yetkiyi 5 büyük ilçeye 15 günlük yılbaşı bilboardları kiralamaktan tutun da, her eve 100 gram kahve götürmeye, Cengiz Ergün resimi dağıtılmasına, köylere giden otobüs duraklarının dahi kendi resmi ve reklamı ile donatılmasına ve gazetelere tam sayfa ilan verilmesine kullandı.’

 

Günü geldiğinde hesabı sorulacaktır

 

‘Yapılan hizmetlerde CHP’nin de diğer partilerin de evet oyu vardır. Bu hizmetlerin MHP götürüyor gibi anlatılması haksızlıktır. Bu hizmetleri köylere dağıtacağına billboardlara, gazetelere ya da kişisel promosyona harcamıştır. Kaldı ki, bu harcamaları kendisi yapabilecek güçte iken bunu yapmıştır. Yaptığı iş etik değildir, kanuni değildir. Günü geldiğinde bunun hesabı Cengiz Ergün’den sorulacaktır. ‘dedi.

 

Projelerimizi Şubat Ayında Büyük bir Toplantı İle Anlatacağız

 

‘Biz hizmetlerde temel prensip olarak şunu belirledik. Kimsenin işi ile aşı ile oynamayacağız. Doğru olanı yapmaya devam edeceğiz, yanlış olanı düzelteceğiz ve yapılmayanı yapacağız. Projelerimizi çok kısa bir süre sonra büyük bir toplantı ile anlatacak ve lansmanını yapacağız. Ayrıca Katı Atık Bertaraf Tesisi projesi konusunda Kayalıoğlu’nda bir rahatsızlık söz konusu ve bu rahatsızlığı biliyoruz. Orada böyle bir tesis yapılmayacak. Bizim yapacağımız tesis, içinde birçok entegre sistemin olduğu, dev bir fabrika sistemi ile çalışacak ve yerleşim yerlerinden en uzak en doğru yere kurulacak. Bu ve benzeri projelerimizi Şubat ayı içerisinde açıklıyoruz. Bu büyük toplantımıza muhtarlarımız da davetlidir.’

 

Ben duvarların ardındaki Belediye Başkanlarından Olmayacağım

Kapım sürekli açık, telefonum sürekli açık olacak

‘Cengiz Ergün’ün kime nasıl davrandığını öğrenmek için, Belediye’den yaka paça atılan İshakçelebi Muhtarına ya da imar planından rahatsız olan ve tepkilerini dile getirmek için Belediye Meclis Toplantısına gitmiş olan mahalle muhtarlarına gördükleri muameleyi sormanız yeterli.  Bundan önce sizi ne ile karşıladıysak, kapımız size sürekli, telefonumuz size sürekli açık idiyse, bizzat kendim telefonlarınıza çıkıp sorunlarınızı nasıl takip ettiysem bundan sonra da Belediye Başkanlığı döneminde de kapım sürekli size açık olacak. Ben kapıda korumaların olduğu, randevu almanın mümkün olmadığı Başkanlardan olmayacağım.’dedi.

 

Toplantıda çok sayıda muhtar Özgür Özel’den ve yaklaşımından duydukları memnuniyeti ifade ederken, özellikle belediyenin köylere götürdüğü hizmetlere ilişkin verdiği bilginin hayati önemde olduğunu ve işin doğrusunu burada öğrendiklerini kaydetti.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.