ÖZGÜR ÖZEL EGEMEN BAĞIŞI BİR KEZ DAHA YAKALADI

25 Ocak 2014 Cumartesi, 15:50

Sosyal medyayı en çok kullanan siyasilerden Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı ve Manisa Milletvekili Özgür Özel Egemen Bağış’ın attığı tweeti bir kez daha yakaladı.

 

Egemen Bağış’a dün attığı ve Kemal Kılıçdaroğlunu suçlayan tweeti üzerine bir göndermede bulunan Özgür Özel “İnsanda biraz vicdan olur, utanmak olur, paylaştığın haberin içeriği Kemal Kılıçdaroğlu’nun dürüst yöneticiliğni tescilliyor.” dedi.

 

Bağış Haberi Yanlış Anladı

 

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası hakkındaki iddialar nedeniyle AB Bakanlığı görevinden istifa eden ve hakkında fezleke hazırlanan Egemen Bağış, CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında Twitter’da 1996 tarihli bir gazete haberinin başlığını yanlış anlayıp paylaştı. 1 Mayıs 1996 tarihli Milliyet Gazetesi’ndeki haberi Twitter’dan paylaşan Bağış, “Ak Partiye iftira atıp hakaret eden CHP”lilere dava açacağız. Ayrıca hatırlatmak lazım; Genel Başkanları tescilli” diye yazdı.

 

Özel Bir Kez Daha Yakaladı

 

Bunun üzerine CHP’li Özel twitterdan Egemen Bağış’a yüklendi. Daha önce de Egemen Bağışın tüp kuyrukları ile paylaştığı bir resmi yakalayan Özel, Bağış’ın ‘CHP zamanındaki tüp kuyrukları’ diyerek paylaştığı resmin AKP döneminde Van depremzedelerine ait tüp kuyrukları olduğunu ortaya çıkartmış ve Özel bu paylaşımı ile ulusal ve yerel basında haber olmuştu.

 

Bu kez de Egemen Bağış’ın SSK’da yolsuzluk başlığı ile paylaştığı gazete küpürünün Bağış tarafından okunmadan paylaşıldığını gören Özel’den Bağış’a cevap gecikmedi. Bağış’ın paylaştığı haberde SSK’daki yolsuzluğu ortaya çıkaranın Kemal Kılıçdaroğlu olduğu ifade edilmesine rağmen Bağış’ın gazete küpürünün başlığına aldanıp bu haberi takipçileri ile paylaştı. Bunun üzerine Özel;

 

“İnsanda biraz vicdan olur, utanmak olur, paylaştığın haberin içeriği Kemal Kılıçdaroğlu’nun dürüst yöneticiliğni tescilliyor.’ diyerek tepki verdi. Özel’in attığı bu tweet üzerine konu ulusal basının da gündemine oturdu.  Ardından Egemen Bağış’ın Gülen’e övgüsünün ve ‘Cemaat cemaatliğini bilsin’ açıklamalarının yer aldığı iki ayrı haberle Bağış’a yüklenen Özel,

 

‘30-40 yıllık gazete kupüründen medet uman Egemen Bağış’tan 6 ay arayla iki açıklama’ diyerek çelişkili iki açıklamayı takipçileri ile paylaştı.

 

İşte Özel’in attığı tweetler;

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.