OYUN PARKINI YAKTILAR

14 Şubat 2014 Cuma, 01:19

         Çocukların Oyun Parklarını Yaktılar

 

Manisa Belediyesi tarafından yapılan Fevzi Çakmak Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi’ndeki çocuk oyun parkları kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce yakılarak kullanılmaz hale getirildi. Yakılan çocuk oyun parklarında incelemelerde bulunan Zabıta Müdürü Aydoğan İra, yapılan olayın üzücü olduğunu belirterek,” Vatandaşlarımız, günün herhangi bir saatinde parklarda gördükleri şüpheli durumlar için 153 Nolu telefon numarasıyla bizlere ulaşabilirler. Bizler de şikâyet doğrultusunda söz konusu alanlara hızlı bir şekilde müdahale edebiliriz” diye konuştu.

Fevzi Çakmak Mahallesi İmamı Şafi Cami karşısında ve Cumhuriyet Mahallesi 5120 Sokakta, Manisa Belediyesi tarafından ayrım yapılmadan her mahallede, çocukların keyifli vakit geçirebilmeleri amacıyla kurulan çocuk oyun parkları kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce yakılarak kullanılmaz hale getirildi. Zarar gören parklarda incelemelerde bulunan Zabıta Müdürü Aydoğan İra, “Kimliği belirsiz kişilerce kullanılmaz hale getirilen çocuk oyun parkları yaklaşık iki hafta önce bu hale getirilmiş. Ancak bize bu konuda şikâyet gelmemişti. Manisa Belediyesi’nin mahallelere yaptığı hizmetlerin tahrip edilmesine yönelik hizmet veren Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından zarar gören parkların tespit edilmesinin ardından, parklarda incelerde bulunuyoruz. Konuyla ilgili araştırmaların tamamlanmasının ardından kısa sürede çocuk oyun parklarını yenilenecek” dedi.

 

Vatandaş ve Zabıta El ele

Mahalle sakinlerinin bu konuda kendilerine destek olması gerektiğini dile getiren İra,” “Vatandaşlarımızın özellikle parklarda yaşanacak olası zararlara karşı gece ya da gündüz bizleri arayarak bilgilendirmeleri gerekmektedir. Günün herhangi bir saatinde parklarda gördükleri şüpheli durumlar için 153 Nolu telefon numarasıyla bizlere ulaşabilirler. Bizler de şikâyet doğrultusunda söz konusu alanlara hızlı bir şekilde müdahale edebiliriz” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir