OTELLER DENETLENDİ!

10 Aralık 2014 Çarşamba, 11:38

MANİSA’nın Alaşehir İlçesi’ndeki 12 otel belediye ekipleri tarafından denetimden geçirildi. Zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimlerde başta hijyen olmak üzere çeşitli kurallara uyulmadığı ve çeşitli evraklarında eksiklikler bulunduğu belirlenen iki otele toplam 1146 lira para cezası kesildi.

Alaşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri, önceki gün (Pazartesi) ilçede faaliyet gösteren 12 oteli, sağlık kuralları, iş güvenliği ile çalışma ruhsatları ve temizlik kurallarına uygunluk açısından denetledi. Polis ekiplerinin de destek verdiği denetimlerde, kurallara uymadıkları belirlenen iki otel hakkınhda işlem yapılıp, para cezası kesildi. Denetimler hakkında bilgi veren Alaşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Erol Kacar,”İlçemizi binlerce yıllık köklü geçmişinin adını taşıyarak temsil eden bir otelimizde hiç ummadığımız manzaralarla karşılaştık. Bu bizi ilçemiz adına mahçup etti. Burada gayri sıhhi manzaralarla karşılaştık. Ruhsatı olmadığı halde alkol bulundurduğunu tesbit ettik. Bununla ilgili mekan sahibine 961lira cezai işlem uyguladık. Kapalı mekanda sigara içildiği için Toplum Sağlığı Kurumu’na şikayette bulunduk.Çalışanlarla ilgili eksiklikler gördük bunları da Sosyal Güvenlik Kurumu’na bildirdik.Bir başka otele de kapalı alanda sigara içildiği gerekçesiyle ve Kabahatler Kanunu’na aykırı durumlar tespit ettiğimiz için 189 lira ceza kestik.Bunun yanında bir otelimizde de yaptığımız denetimlerden mutlu olduğumuzu belirterek, çalışanlara ve otel sahibine teşekkür ettik. Şehrimizde hizmet veren 12 otelimizde de denetimler bundan sonra da devam edecek” dedi.

“EV SAHİPLİĞİNİ İYİ YAPMALIYIZ”

MHP’li Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, ilçemiz asker, öğrenci ve iş çevrelerinin olması bakımından hareketli. Dolayısıyla otellerimiz dışarıdan gelen işadamı, öğrenci velisi, asker ailesi gibi misafirimizin konaklama alanlarıdır.Özellikle yaz aylarında,üzüm sezonundan dolayı ilçemiz nüfusu yüzde 30-40 civarında artmaktadır. Misafirlerimizi konuk ettiğimiz, yurt, otel ve pansiyon gibi merkezlerimizi sürekli denetim altında tutmamız gerekmektedir. “Şehrimize gelen herkes misafirimizdir. Bu sebeple de onlara evsahipliği yapan bizler, üzerimize düşen vazifeyi en iyi şekilde yerine getirmekle yükümlüyüz. Bu hassasiyet doğrultusunda, zabıta ekiplerimizce üst düzeyde katılımla gerçekleştirilen kontrollerde Resmi Gazete’de yer alan yönetmelik ve hükümler doğrultusunda incelemeler yapılmaktadır” dedi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir