ON BİNLERCE MANİSALI ÇİÇEK FUARI’NI ZİYARET ETTİ

27 Haziran 2021 Pazar, 14:35

Pandemi kısıtlamaları sonrası gerçekleşen ilk büyük etkinlik olan Çiçek Festivali ile Mesir Fuarı, açıldığı andan itibaren büyük ilgi gördü. 21-26 Haziran tarihlerinde gerçekleşen fuar ve festivali on binlerce kişi ziyaret etti. Manisalılar 1001 çeşit çiçek, bitki, fide, fidan ve ürünleri uygun fiyatlarla satın alma fırsatı buldu.

Manisa’da her yıl Uluslararası Mesir Festivali kapsamında gerçekleştirilen ancak pandemi nedeniyle ertelenen Mesir Fuarı ile mayıs ayında yapılması planlanan Çiçek Festivali aynı anda gerçekleşti.
28 yıldır kesintisiz düzenlenen ve TOBB tarafından da desteklenen Mesir Fuarı, Çiçek Festivali ile birleşerek renkli hale geldi. Fuar Merkezi’nde düzenlenen etkinliklere Manisalılar yoğun ilgi gösterdi. Uzun süredir evlerinde bunalan Manisalılar, rengarenk çiçekler arasında gezinmenin tadını çıkardı. “Üreticiden Tüketiciye” anlayışıyla Manisalılara çok uygun fiyatlarla çiçek, bitki, fide, fidan alma imkanı sağlayan Çiçek Festivali’nde 1001 çeşit çiçek vatandaşlarla buluştu. Mesir Fuarı kapsamında kurulan stantlarda da çeşitli ürünler ve markalar vatandaşların beğenisine sunuldu.

Manisa TSO’dan firmalara katılım desteği sağlandı

Uzun süredir dükkanları, iş yerleri, ofisleri, üretim tesisleri tümüyle ya da kısmen kapalı olan esnaf için bir fırsat niteliğini taşıyan bu etkinliğe, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’ndan önemli bir destek geldi. Manisa TSO, etkinliğe katılan üyelerine, firma başına 1.500 TL katılım destek sağladı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde eş zamanlı olarak gerçekleşen ve on binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Mesir Fuarı ve Çiçek Festivali, 26 Haziran Cumartesi günü sona erdi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.