OKUL KANTİNLERİ VE BAKKALLARA EŞ ZAMANLI DENETİM!

07 Şubat 2017 Salı, 20:02

MANİSA’nın Kula Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 2016- 2017 yılı ikinci yarısının başlamasıyla birlikte ilçe genelinde bulunan okul kantinlerinde ve okul çevresindeki bakkallarda eş zamanlı denetim yaptı.

Öğrencilerin sağlığını tehdit edecek unsurların oluşmasını önlemek amacıyla Kula Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe genelindeki eğitim kurumlarında bulunan kantin ve okul çevresindeki gıda işletmelerinde eş zamanlı denetimlere başladı. Yapılan incelemelerde işletmelerde satılan gıda ürünlerinin son kullanma tarihleri, işletmelerin ve çalışanların hijyen kurallarına uygunluğu, yangın tüpleri ve evraklar kontrol edildi.

Öte yandan obeziteye neden olduğu için kantinlerde satışı yasak olan besin değeri düşük, gazlı aromalı içecek, yiyecekler ve bağımlılık yapabilecek kırtasiye ürünleri hakkında işletme sahipleri ve çalışanlar bilgilendirildi. Kula Belediye Başkanı MHP’li Hüseyin Tosun, okullarda denetimlerin sıklaştırılarak devam edeceğini belirterek, “2016-2017 eğitim öğretim yılının ikinci yarısının başlamasıyla okul kantinlerinde ve gıda ürünleri satan çevre işletmelerinde zabıta müdürlüğümüze bağlı ekipler hijyen ve sağlık denetimleri gerçekleştirdi. Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı beslenebilmeleri için denetimlerimizi periyodik olarak devam edeceğiz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir