ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİREN HEDİYE

13 Aralık 2014 Cumartesi, 13:16

SPİL İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu ve Manisa Makine Mühendisleri Odası Başkanı Hakkı Bayraktar ve eşi Nuran Bayraktar, Pelitalan İlköğretim Okulu’ndaki toplam 252 öğrenciye kışlık bot dağıttı. İşadamı bayraktar, doğduğu mahalledeki öğrencilere botları dağıtırken duygu dolu anlar yaşadı.

Yuntdağı eteklerindeki Manisa’nın büyükşehir olmasıyla mahalleye dönüştürülen Pelitalan Köyü’ndeki ilköğretim okulunda öğrencilere hayırsever işadamı Hakkı Bayraktar her yıl olduğu gibi bu yıl da kışlık bot dağıttı. Botların dağıtımı için Pelitalan İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törene Manisa Vali Yardımcısı Sıdkı Zehin, Manisa Merkez Komutanı Topçu Albay Murat Yılmaz, Manisa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Ercan, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Okur, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Temsilen Hüseyin Köroğlu, Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı temsilcileri ve Bayraktar ailesi katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Pelitalan İlköğretim Okulu Müdürü Adem Öztürk, çağımızda en büyük yatırım insana yapılan olduğunu belirtip, “Ülkemizin, milletimizin, devletimizin geleceği çocuklarımıza vereceğimiz eğitimin kalitesi ile doğrudan ilgilidir. Devletimizin yükünü hafifletmek için paylaşımcı, dayanışmacı işadamlarımıza ihtiyacımız vardır. Bu iş adamlarından bir tanesi de Hakkı Bayraktar’dır. Bayraktar ailesine okulumuza yapmış olduğu yardımlardan dolayı teşekkür eder, şükranlarımı sunarım” dedi.

Hayırsever işadamı Hakkı Bayraktar da “Okuldaki anasınıfından 8’inci sınıfa kadar öğrenim gören bütün öğrenciler istediği her mesleğe sahip olabilir. Ama bizim bazı kurallarımız var. Bunların en başında kendimize, insanımıza, yaşama karşı dürüst olacağız. Çok çalışkan olacağız. Pelitalan’dan üniversiteye giden öğrenci sayısı her yıl arttığı için biz çok mutluyuz. Sizler de üniversiteye gitmek için elinizde ne geliyorsa yapmalısınız. Bizler de sizlerin her zaman yanınızda olacağız” diye konuştu.

Geçen yıl okulun 8’inci sınıf öğrencileri için Bayraktar Ailesi tarafından gerçekleştirilen Çanakkale ve Anıtkabir gezilerine ait sunum misafirlere izletildi. SPİL İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Hakkı Bayraktar’ın eşi Nuran Bayraktar da konuşmasında gelecekteki yaşamlarının doğru ve güzel olması amacıyla iyi bir meslek sahibi olmaları için çok çalışacaklarına dair öğrencilerden söz aldı. Okullarında başarılı oldukları sürece meslek seçimlerinde ve iş hayatlarında hep yanlarında olacaklarını belirtti.

Okulun 8-A sınıfı öğrencilerinden Hamide Pelit de duygu ve düşünceleri ile anlatan mektubu konuklara okudu.

Konuşmaların ardından okulun anasınıfından 8’inci sınıfa kadar olan toplam 252 öğrencisine botları dağıtıldı. Öğrenciler, botları alınca büyük sevinç yaşadı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir