OĞLU İÇİN YAPTI POPÜLER SEKTÖR OLDU

29 Kasım 2014 Cumartesi, 12:42

MANİSA’da, Türkçe öğretmeni Esra Atasoy İnceoğlu, çocuğuna hediye yapmak için başladığı keçe çalışmalarını ek işi haline getirdi. Evinin bir odasını atölye haline getiren Esra Öğretmen; doğum, doğum günü, nişan gibi etkinliklere sipariş yetiştiremez oldu.

Manisa Hafsa Sultan Ortaokulu’nda Türkçe öğretmeni Esra Atasoy İnceoğlu, öğretmenliğinin yanı sıra yaptığı kişiye özel tasarımlarla yeni bir iş sahibi oldu. ‘Şirin Keçeler’ adını verip, atölyeye dönüştürdüğü evinin bir odasında doğum, nişan, düğün ve doğum günü gibi özel günlere has, hediyeler yapan Esra Öğretmen, işlerini sosyal medya üzerinden yürüttüğünü söyledi. Sipariş usülüyle kişiye özel tasarımlar yaptığını belirten İnceoğlu, 3 yıl önce oğlunun doğum hazırlıklarında bu işi keşfettiğini belirtip, “Bebeğime özel bir şeyler yapmak istiyordum. Önce kendime, arkadaşlarıma çevreme hediyeler yaptım. Daha sonrasında ise bunu işe çevirmeye karar verdim. Sonra keçeyi keşfettim. Bu benim için bir terapi haline geldi. Keçe eskiden çok kullanılan bir üründü. Ama daha sonrasında unutulan değerlerimizden biri oldu. Keçeyi ürünlerimde kullanmaktan ve yeniden yaşatmaktan dolayı çok mutluyum” dedi.

POPÜLER SEKTÖR OLDU

Bebek süsleri, avizeler, doğum günü taçları, tulumlar, anne ve bebek için özel tasarımlar yaptığını dile getiren İnceoğlu, bu sektörün popüler hale geldiğini söyledi. İnceoğlu, “Bu işten iyi para kazanıyorum. Aileler özel günler için farklı bir şeyler yapmak istiyor. Artık kişiye özel tasarımlar ve yeni yaratıcı fikirler moda oldu” dedi. Bu işi geliştirmek istediğini belirten İnceoğlu, “Hayalimde alternatif hediye istasyonu hayali var. Her şey el işi olacak. İnsanlar istedikleri el ürünlerini kişiye özel tasarımları buradan alabilecek” diye konuştu.

oglu-icin-yaptigi-hediye-isi-oldu_9060_dhaphoto2_1024x680 oglu-icin-yaptigi-hediye-isi-oldu_9060_dhaphoto3_510x768 oglu-icin-yaptigi-hediye-isi-oldu_9060_dhaphoto4_1024x680

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir