ÖDEVLİ’DEN SERT AÇIKLAMA

10 Aralık 2013 Salı, 15:17

Değerli Manisalı Hemşehrilerim, Kıymetli Ülküdaşlarım ve Basınımızın Mümtaz Temsilcileri,

 

Bildiğiniz gibi 30 Mart 2014 yerel seçimleri ile ilgili olarak Türkiye çapında hemen hemen tüm belediye adaylarımız belli olmuştur. Kula, Selendi, Soma, Köprübaşı ve Kırkağaç ilçelerimiz haricin de 12 ilçe ve büyükşehir adaylarımız kesinleşmiştir.

Öncelikle hem Manisa’mıza ve hem de Türkiye genelindeki tüm adaylarımıza çıktıkları bu yolda başarılar ve muvaffakiyetler diliyoruz.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl ve İlçe Teşkilatları olarak belirlenmiş adaylardan bir tanesi hariç tamamının yanında olduğumuzu ve üzerimize düşen her türlü gayret ve çabayı göstereceğimizin altını kalın çizgilerle çizerek bilinmesi istiyorum.

 

Değerli Basın Mensupları, Kıymetli Ülküdaşlarım;

 

Adını bile buradan anmak istemediğimiz ve teşkilatlarımız için adeta zul sayılacak MHP Saruhanlı Belediye başkan adayı yapılan şahıs ile ilgili olarak biz ülkücülerin çok iyi bildiği konuları sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

Bu zat geçtiğimiz dönemlerde Doğru Yol Partisinden Saruhanlı Belediye Başkanlığı yapmış ve görev yaptığı dönemde cennet mekân Başbuğ’umuz Alparslan TÜRKEŞ’e küfretmiş ve ülkücülere de hakaretlerde bulunmuştur.

 

Böylesine bir gaflet içinde bulunan, şuurdan yoksun ve terbiye makamından nasibini almamış bu zat ile beraber, ne acıdır ki şu an sadece şahsi menfaatleri uğruna ülküsünü ve davasını hiçe sayabilme cesaretini kendinde bulan ve kendilerini sözde ülkücü diye tarif eden bir takım kişiler de onunla birlikte yürümektedirler.

 

 

3 Mayıs 1944 yılından bu güne dek Türk Milliyetçiliği ülküsünü kendisine şiar edinmiş, yıllarca canıyla kanıyla mücadelesini sürdürüp 5000 şehit vermiş bir hareketin temsilcileri olan bizler, bu zatın bu makama getirilmemesi için gerek İl Başkanlığımız gerek Saruhanlı Teşkilatlarımız gerekse de tüm Manisalı ülkücüler olarak Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ bey başta olmak üzere ilgili tüm genel başkan yardımcılarımıza bu konuyu açık olarak ifade ettik. Buna rağmen teşkilatların görüşü ve aday gösterilen kişinin hakaretleri hiçe sayılarak bu şahıs aday gösterilmiştir.

 

Açık ve seçik olarak ifade etmek gerekirse her şeye rağmen aday gösterilen bu kişiyle biz ülkücülerin yol yürümesi mümkün değildir.

 

Değerli arkadaşlar,

 

2011 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde o zaman görevde bulunan İl ve İlçe Teşkilatlarımızın tamamının yazdığı olumsuz raporlara rağmen Sümer ORAL’ın Manisa’dan 1. Sıra Milletvekili adayı gösterilip Manisa’da en az 100bin oy kaybederek 4 milletvekili çıkaracağımız yerde 2 milletvekili çıkarmamızla başlayan Genel Merkezin teşkilatları tanımaz tavrı maalesef ki günümüzde de ısrarla sürdürülmektedir.

 

Ayrıca bundan bir süre önce de Şehzadeler ve Yunus Emre İlçe Yönetimleri hiçbir şekilde İl Başkanlığımıza danışılmadan Genel Merkezimiz tarafından atanmıştır. 60 kişilik bu yönetimlerin bu gün itibarıyla dahi 31 tanesi maalesef partimizin üyesi bile değildir.

 

Nasıl o gün İl Başkanlığımıza danışılmadan bu teşkilatlar atandı ise bu gün de maalesef birçok Belediye Başkan Adaylarının açıklanmasında İl ve ilgili İlçe Teşkilatlarımız yok sayılmıştır.

 

Maalesef ki, Pazar günü açıklanan ve birilerinin referansı ile aday gösterilen Akhisar ve Turgutlu adayları teşkilatlarımızı yok sayarak İlçe Başkanlıklarımıza aday adaylığı başvurusu yapmaya bile tenezzül etmemişlerdir.

 

Ayrıca Şehzadeler ve Yunus Emre Belediye başkan adaylarımızla ilgili olarak da şunları söylemek istiyorum. Genel Merkezimiz o dönemde mevcut İl Başkanı, Merkez İlçe Başkanı ve kurumsal yapımız içerisinde bulunan tüm yetkililerin imzasının bulunduğu raporu hiçe sayarak üzerine vazife olmayan şahısların ve sözde anketlerin neticelerini kabul ederek adayları açıklamıştır.

 

Yani diğer saydığımız bütün olaylarda olduğu gibi bu olayda da teşkilat hiçe sayılmıştır. Durum bu kadar açık ve nettir.

 

Değerli basın mensupları;

Bahsettiğimiz bu durumlar üzere MHP Manisa teşkilatları olarak her şeye rağmen önümüzdeki seçim sürecinde tüm adaylarımızın yanında olduğumuzun ve canla başla elimizden gelenin fazlasıyla yapacağımızın tüm kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz.

 

Seçim dönemleri dışında teşkilatların maddi manevi cefasını karşılık beklemeden seve seve çeken ülkücü kadroların aday tespit sürecinde bu derece de yok sayılması asla kabul edilemez bir durumdur.

 

Bu süreç sonucunda da alınacak olan her türlü başarı ve başarısızlıkta sorumluluğun hiçbir şekilde görüşleri ve düşünceleri dikkate alınmayan MHP Manisa Teşkilatlarının değil, ilçe başkanlıkları ve belediye başkan adaylıklarının belirlenmesinde söz sahibi olan kişi ve kurumlarda olduğunun altını çizerek tekrarlıyoruz.

 

Son olarak konuşmamı Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in sözleriyle noktalamak istiyorum;

 

” İnsanlar; yoksulluğa, açlığa, susuzluğa tahammül ederler. Fakat adaletsizliğe, hor görülmeye, aşağılanmaya asla müsaade, müsamaha etmezler.”

 

Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür eder saygılar sunarım.

 

 

Mehmet ÖDEVLİ

MHP MANİSA İL BAŞKANI

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.