O BAŞKANA CEVAP VERDİ

20 Eylül 2014 Cumartesi, 15:59

Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı Metin Demirel, geçtiğimiz günlerde Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu’nun “Yapılan grevlere bizi davet etmediler” sözlerine cevap verdi. Demirel, “Biz diğer 3 sendikaya da davet göndermedik. Eğitimdeki haksızlıkları gören herkes grevde biz de varız dedi. Eğer Eğitim Bir Sen “Biz de haksızlığın karşısındayız” diyorsa buyursun gelsin grevimize” dedi.

Haber Merkezi

Eğitim Sen Manisa Şubesi, ilçelerde bulunan şubelerle Öğretmenevi Gediz Restoran’da bir araya geldi. Burada yenilen öğlen yemeğinin ardından 24 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek Grev için istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı hakkında açıklama yapan Eğitim Sen Manisa Şubesi Başkanı Metin Demirel, “Türkiye genelinde Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen, Eğitim İş ve Aktif Eğitim Sen sendikaları eğitim öğretim yılı başlarken yaşanan sorunları dile getirmek ve bu sorunların çözülmesi için hükümeti zorlamak amacı ile 24 Eylül’de iş bırakma eylemi yapmaya karar vermiştir. İşçi işveren dili ile konuşacak olursak grev şalteri indirmektir. AKP’nin okul müdürlerin atanmasında hakkaniyet ölçüsünün olmadığından dolayı kınamak istiyoruz. Bunun dışında ikili eğitim sorunu var. İlla sabahçı öğlenci olsun deniyor. Özel okullarda bu mecburiyet yok. Devlet okullarında mecburiyet var. Bu şu demektir. Devlete bağlı anaokulundan çocuğunu al. Git özel anaokuluna ver. Hatta ben sana 2 bin 2 bin 500 TL’de katkı parası vereyim demektir. Bu eğitimde özelleştirmenin önünü açmak demektir” dedi.

 Eğitim Bir Sen’e davet

24 Eylül’deki grev için davet almadıklarını ve niçin yapıldığını bilmedikleri için katılmayacaklarını açıklayan Eğitim Bir-Sen’i davet  eden Başkan Demirel, eğitimde yaşanan sorun ve sıkıntıların birlikte çözülmesi gerektiğini söyledi. Demirel, “Biz diğer 3 sendikaya da davet göndermedik. Eğitimdeki haksızlıkları gören herkes grevde biz de varız dedi. Eğer Eğitim Bir Sen “Biz de haksızlığın karşısındayız” diyorsa buyursun gelsin grevimize” dedi.

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir