O BAŞKAN MANİSA’YA GELİYOR!

19 Kasım 2014 Çarşamba, 16:13

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, birlik tarafından yaptırılacak toplam 27 milyon lira tutarındaki ‘TOBB Manisa Büyent Koşmaz Fen Lisesi’nin temelini atmak ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MTSO) yeni hizmet binasının açılışını yapmak için 24 Kasım Pazartesi günü Manisa’ya gelecek.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Coşkun, Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter, Manisa’yı Mesir’i tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık ile birlikte basın toplantısı düzenlendi. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Bülent Koşmaz Hizmet Binası’nda düzenlenen toplantıda MTSO Başkanı Coşkun, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kentte yapacağı program hakkında bilgi verdi.

TOBB Başkanı Hisarcıkloğlu’nun 24 Kasım tarihinde Manisa’da olacağını dile getiren MTSO Başkanı Coşkun, “Camiamız için çok özel ve önemli bir gün olacak. Çünkü, merhum Başkanımız Bülent Koşmaz’ın Manisa’ya kazandırdığı eserler zincirinin son halkaları olan Manisa TSO Bülent Koşmaz Hizmet Binasının açılışını binamızda saat 15.00’de, saat 17.00’de TOBB Manisa Bülent Koşmaz Fen Lisesi’nin temel atma törenlerini gerçekleştireceğiz. Bu önemli günümüzde TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu da aramızda bulunacak” diye konuştu.

Temeli atılacak Fen Lisesi ile açılışı yapılacak hizmet binasının yaklaşık maliyetinin 27 milyon lira olduğunu belirten MTSO Başkanı Coşkun, “Muradiye yolu üzerinde Çullu Caddesi’nde 16 derslikli, 200 yataklı pansiyon ve spor salonunun da yer alacağı bu eğitim kompleksimiz yaklaşık maliyeti 10 milyon lira tutarındadır. Hizmete giren yeni binamız ise 17 Milyon liraya mal olmuştur” diye konuştu. Coşkun ayrıca, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun 24 Kasım tarihinde hem Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ı hem de MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü ziyaret edeceğini dile getirdi.

MANİSA İÇİN GÜÇBİRLİĞİ

Toplantıda MTSO Başkanı Coşkun, Manisa için önemli bir güç birliğine imza attıklarını dile getirdi. Coşkun, başta kendi odaları olmak üzere Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ziraat Odası, Manisa’yı Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği ile güçleri birleştirdiklerini dile getirdi. Coşkun, “Manisa’ya hizmet sunmak amacıyla 4 sivil toplum kuruluşumuz ile birlikte güçlerimizi birleştirdik. Birlikteliğimizin amacı kıt kaynaklarımızı etkin kullanılması sağlamak, ortak sorunlarımıza ortak akıl çerçevesinde çözümler üretmek, ilimizin gelişimi yolunda toplumun tüm kesimine hitap eden çözüm önerileri sunmak ve projeler hayata geçirmektir. Manisa’da gelişimin ve değişimin öncüsü olacağız” diye konuştu.

Konuşmanın ardından başta MTSO Başkanı Coşkun olmak üzere basın toplantısına katılan oda ve dernek başkanları güçbirliği için hazırlanan protokole imza attı.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir