MUTLU YILLAR SANA…

23 Aralık 2016 Cuma, 20:06

Şöyle bir 365 günlük uzan koltuğuna. Aç en sevdiğin müziği yada kanalı..

 

Bu kez bir farklılık yap kendin için; aklından geçenleri değil de aklından geçiremeyeceğin kadar güzel olan şeyleri doldur beynine ve ruhuna…

Hani her yılbaşında klişemiz olan bir cümle var ya hadi onu da es geçmeden anımsa: bu yıl bütün isteklerin, tuttuğun bütün dileklerin sana sarılsın ve önümüzdeki her gün adeta senin için doğsun.

2016 ‘da cümleten yaşadığımız olağan üstü halleri film şeridi gibi geçir gözünün önünden biliyorum unutması zor zaten.

ve sonra dua et 2017 vatanımıza iyiliklerle, barışla gelsin diye..

Yeni yılda gelecek zamları düşün bir de.. Alabildiğince toptan al herşeyi ; meselaaşkı mesela sevgiyi sana iyi gelecek herşeyitoptan yükle yüreğine.Sen en iyisi bir yıl daha ömür biç değer verdiğin herşeye…

 

Hatta bir farklılık daha yap kendin için; bu yıl olanları değil de, olduramadıklarını düşün/taşın ve iyice hesapla yeni yıl da her gününü her ayını dolu doluprogramını.

Yani özetle; güne göre ayarla vaktini ki yetiremediğin an değil artan zaman olsun bu defa.

Kılıfına uymayan şeyleri kılıflara uydurmaya da çalışma artık, bırak herşey olduğu gibi kalsın etrafında sen sadece kendi umutların için kendinden bir parça olanlar için yaşa.

 

Unutma hayat gerçekten hepimiz için kısa..

 

Tüm kötülükleri unut yeni yıla iyiliklerle gir de demiyorum asla.. Kötülükleri unutmadan belleğinde sakla ki yeni yılda olacak iyi şeyler daha da iyi gelsin sana..

Ne yılbaşı ağacının altına ne de Noel baba kostümünün yanına bırakma isteklerini sen en iyisi mi bir piyango bileti al ve güzel hayallerle doldur yılbaşının ilk saatlerini.. Kaybederim diye düşünme hangimiz kazandık ki bugüne kadar milyonda bir ihtimal de olsa yaşamaya değer o heyecan..

 

Zaaflarına kaptırma kendini yeni yılda zaaflarına af uygula ve istenç zayıflığını kaldır at bir kenara..yapamam deme! yapabilirsin dene!

 

İşlerinin yoğunluğuyla stresi de aşılama bünyene, bırak işler mesai saatlerini doldursun geriye kalan her saat senin hayatının en değerli mesaisi olsun.

 

Ve en güzeli de ne biliyor musun?

 

Bir yılbaşı şapkası almak yerine kendine sokakta aç ve evsiz olan tüm canlıları düşünerek gel o şapka parasıyla bir ekmek hediye et senin de yansokağındaki muhtaçlara. Bak gör, ozaman yeniyıla daha huzurlu gireceksin ve hiç şüphesiz güzel bir yıl geçireceksin.

 

Bayramdan bayrama elini öptüğünü düşündüğün saygıdeğer büyüklerini de ara hiç olmazsa seslerinde barınan o bin nasihat tadında yaşanmışlıkların gücüne güç vermesiyle başla yeni yıla.

 

Hadi şimdi kalk uzandığın koltuktan ve yeniyıl için ruhen, beyinen hazırlan.

 

Son olarak;

 

Gökyüzüne bak göğe şükret, yere bak toprağa şükret, ailenin güzelliklerine şükret, ve bütün bunların ardından varoluşuna teşekkür et..

*2017 sana ve vatanımıza güzelliklerle gelsin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir