MUSTAFA KAÇİRE DE ADAY OLDU!

29 Ocak 2015 Perşembe, 18:46

Şehzadeler Ziraat Odası Meclis Başkanı Mustafa Kaçire, mevcut başkanın ‘hizmet’ noktasında yeteri kadar çalışmadığını ileri sürerek 1 Şubat’ta yapılacak olan Şehzadeler Ziraat Odası kongresinde aday olacağını açıkladı.

Ferdi UZUN

Şehzadeler Ziraat Odası Meclis Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Kaçire, mevcut başkan Nuri Sorman’ın ‘hizmet’ noktasında yeteri kadar çalışmadığını ileri sürerek 1 Şubat’ta yapılacak olan Şehzadeler Ziraat Odası kongresinde aday olacağını açıkladı. Kuyumcular Derneği’nde basın açıklaması yapan Kaçire,”Genç ve dinamik arkadaşlarımız ile bu göreve biz talibiz. Nuri Başkan adaylığını açıkladı. Bu tabi ki doğaldır. Yaptığı açıklamada bir kelimesini hoşnut bulmadık. Biz odanın parasını çarçur edecek bir yönetim oluşturmadık. Bu tür kurumlarda çiftçiden alınan paralar çiftçiye hizmet olarak geri döner. Aldığımız paranın 5 katını hizmet olarak geri çiftçilerimize hizmet olarak dönüştürmek bizim asli görevimizdir” dedi.

Hizmete talip olduk

Nuri Sorman’ın sözünde durmadığını iddia eden Kaçire,”Değerli başkan 27 yıldır bu görevdedir. Hem yaş hem de komun itibariyle ifade ettiği bir şey vardı. Artık sizlere bırakacağız derdi. Gençlere bırakacağız ifadesi vardı. Yanındaki arkadaşlarının “vefa borcumuzu ödeyelim bir dönem daha başkan olun” ifadelerinin ardından adaylığını açıklamıştır. Ekibi oluşmaya başladığında baktık ki diğer dönemlerde hep karşısına çıkan adaylar yanındadır. Önceki kongrelerde kürsüye çıkıp başkanımızı yeren arkadaşlar şimdi yanında yer almıştır. Bu kurumlar hizmet kurumlarıdır. Vefa borcu ödeme yeri değildir. Bu anlayışla hizmete talip olduk. Değerli delegelerimizin oylarına saygılıyız” şeklinde konuştu.

Dün kötüleyenler bugün yanında

Meclis başkanlığı döneminde çiftçiye hizmet yapamadıklarını ve başkanın yeniden aday olmasının sürpriz olmadığını söyleyen Kaçire,”Mecliste çiftçimizin yararına aldığımız kararları yönetim kuruluna havale ettik, ama orda işlem görmedi. Ben kendimi hazırlamıştım. Yine aday olacaktım. Nuri başkan oda binamızı ve arazi yollarımızı ortak kurumlarla çalışarak yaptı. Bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim. Bunun dışında odanın kendine ait ne bir tarım aleti ne mühendisi vardır. Üzüm konusunda üzümcüye faydaları da olmuştur. Biz 21 kişilik meclisle değil de 153 delegemizle bu işi yapmaya talibiz. Dün başkanı kötüleyenler bugün yanında, bu durumda kafalarda soru işareti bırakmaktadır” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir