MÜSİAD’TAN BEKLENEN AÇIKLAMA

11 Ağustos 2014 Pazartesi, 11:39

MÜSİAD: “HALKIMIZ İSTİKRARIN DEVAMINI İSTEMİŞTİR”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği MÜSİAD Manisa Şube Başkanı Abdullah Tekin, “Halkımız, elde ettiğimiz huzur, güven ve istikrar ortamının devamı yönünde, bir kez daha, net bir tavır göstermiştir.” dedi.
Cumhurbaşkanlığı seçimleri Recep Tayyip Erdoğan’ın zaferiyle sonuçlandı. Seçimler öncesinde MÜSİAD Manisa yönetimi Etdoğan’a destek vermiş ve hesabına para yatırmıştı. Seçimlerin sonuçlanmasının ardından MÜSİAD Manisa Şube Başkanı Abdullah Tekin bir açıklama yaptı. Tekin, “Önemli bir milat olan Cumhurbaşkanlığı seçimi Yeni Türkiye’nin şekillenmesinde büyük ve köklü bir adımdır. Bundan sonra, ülkemizde hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. MÜSİAD olarak bir süredir sıkça ifade ettiğimiz gibi, ‘kuvvetler kargaşası’ şeklinde yürütülen mevcut parlementer sisteme alternatif bir sistem, en kısa zamanda, ‘kuvvetler ayrılığı’ prensibi rehberliğinde kamuoyunun gündemine gelmelidir.”dedi.
Milletin sandıkta mesaj verdiğine dikkat çeken Tekin, “Seçim sonuçları açıkça ortaya koymuştur ki; halkımız, elde ettiğimiz huzur, güven ve istikrar ortamının devamı yönünde, bir kez daha, net bir tavır göstermiştir. Dileğimiz, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, kendisine duyulan bu güveni, Cumhurbaşkanlığı görevi süresince de daha da geniş kitlelere yayarak, kardeşlik ortamını daha da pekiştirmesi ve ülkemizi hedeflerine daha hızlı bir şekilde ulaştırmaya devam etmesidir. Cumhurbaşkanlığı seçiminin, milletimizin sağduyusuyla sonuçlanmasından duyduğumuz memnuniyeti belirtmek isteriz. Millet sözünü söylemiştir, şimdi, bu sonuçla yola devam etme zamanıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı olarak seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik eder, kendilerine üstün başarılar dileriz. 7 yıldır, Cumhurbaşkanımız olarak, hem yurt içinde, hem de yurt dışında, milletimizi layıkıyla temsil eden, başarılı bir şekilde görev süresini tamamlayan 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’e de şükranlarımızı sunarız.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.