MUHTARLAR BAŞKAN ERGÜN’LE BULUŞTU

18 Aralık 2013 Çarşamba, 12:12

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ‘Haydi Muhtarlar Manisa’ya’ projesi kapsamında Kırkağaç ve Kula’lı muhtarlarla Manisa’da buluştu.
Projenin son etabında Soma ilçesine bağlı köylerin muhtarlarının da bulunduğunu, ancak siyasi baskılar nedeniyle buradan muhtarların gelemediğini belirten Başkan Ergün, “Biz her zaman hizmetin siyasetinin olmayacağını dile getirdik. Burada siyasi kaygı güdülerek yapılan çalışmaları esefle kınıyorum. Gelenden de Allah razı olsun, gelmeyenden de” dedi.
Manisa Belediyesi, Haydi Muhtarlar Manisa’ya Projesi kapsamında Kırkağaç ve Kula’nın köy ve beldelerinden gelen muhtarları ağırladı. Muhtarlara MHP Kırkağaç İlçe Başkanı Vedat Terdi, Kula İlçe Başkanı İbrahim Kilimci ve Kula Belediye Meclis Üyesi Faik Şentürk eşlik etti. Sabah saatlerinde kente gelen heyetin ilk durağı Manisa Belediyesi tarafından kente kazandırılan Adnan Menderes Mahallesi’nde bulunan Mümin Özkasap Spor Tesisleri oldu. Tesis hakkında yetkililerden bilgi alan muhtarlar, Manisa Belediyesi tarihinin en büyük bütçeli yatırımı olan ve Gediz Kavşağı’nda yapımında sona gelinen Oto Terminal Binası’nı gezdi. Muhtarlar gezinin sabahki bölümünü Ulaşım Koordinasyon Merkezi ve Atatürk Gençlik Merkezi ziyareti ile tamamladı. Manisa Belediyesi Bahri Sarıtepe Gençlik Merkezi’nde verilen öğle yemeğinde ağırlanan muhtarlar, daha sonra Kültür Merkezi Belediye Meclis Salonu’na geçti.
Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kula ve Kırkağaç’tan Manisa’ya gelen muhtarlarla, Belediye Meclis Salonu’nda bir araya geldi. Yaklaşık 1,5 aydır Manisa’daki 780 köy muhtarıyla hem tanışma, hem de Manisa’nın tarihi ve kültürel yerleriyle Manisa Belediyesi’nin yaptığı bazı hizmetleri gösterme amacıyla ‘Haydi Muhtarlar Manisa’ya projesini hayata geçirdiklerini belirten Başkan Ergün, “Bugün bunu bitiriyoruz. Ancak ne üzüntü vericidir ki Soma ilçemizde yapılan siyasi baskıyla muhtarların Manisa’ya gelmesi engellenmiş. Biz her zaman hizmetin siyasetinin olmayacağını dile getirdik. Burada siyasi kaygı güdülerek yapılan çalışmaları esefle kınıyorum. Yaptığımız hizmetleri her mahallede hiçbir ayrım gözetmeden ve bugünlerde Manisa’nın bütün köy ve beldelerine yine hiçbir ayrım gözetmeden bu çalışmalarımızı götürüyoruz. Gelenden de Allah razı olsun, gelmeyenden de” dedi.
Meclis Salonu’ndaki toplantı muhtarlara çeşitli hediyeler takdim edilmesinin ve hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi. Muhtarlar Manisa’da çok iyi ağırlandıklarını, ziyaret ettikleri projeleri büyük beğeni ile incelediklerini ifade ederek, önemli çalışmaları Manisa’ya kazandırdıkları için Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti. Kırkağaç ve Kulalı muhtarların Manisa ziyareti, Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu’nun gezilmesi ile devam etti. Ayrıca yapımı devam eden Kent Park’ta da incelemelerde bulunuldu. Muhtarlar, görkemli projeler arasında yer alan Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı’ndan geçerek, ilçelerine uğurlandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.