MUHTAR DEHŞET SAÇTI 1’İ AĞIR 5 YARALI

29 Temmuz 2014 Salı, 16:30

Yunusemre İlçesine bağlı Uzunburun mahalle muhtarı İbrahim Çakır, bayramlaşmak için geldiği köy kahvesinde daha önce ‘Mera’ yüzünden tartıştığı köylüleri görünce olay çıkardı. Muhtar Çakır 2’si akrabası olmak üzere toplam 5 kişiyi yaraladı.
Ferdi UZUN
Köy Muhtarı İbrahim Çakır ve köylüler bayramlaşmak için köy kahvesinde buluştu. Muhtar Çakır’ın farklı köyden gelen akrabaları ile köylüler arasında ‘Mera’ tartışması yaşandı. Taraflar arasında ağız dalaşıyla başlayan tartışmada muhtar daha önceden de mera yüzünden fikir ayrılığına düştüğü köylülere silah çekti. Çakır, başta amcası Hasan Çakır ve kuzeni Şahin Çakır olmak üzere Mustafa Çelik, Cumhur Aydın ve seçimlerde karşısına muhtar adayı olan Ali Çiftçi’yi yaraladı. Yaralılar köydeki özel araçlarla ve olay yerine gelen ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. Durumu Ağır olan Mustafa Çelik Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesinde ameliyata alınırken Cumhur Aydın’da aynı hastanede tedavi altına alındı. Diğer yaralılar Muhtar Adayı Ali Çiftçi, Hasan Çakır ve Şahin Çakır ise Merkez Efendi Devlet hastanesinde tedavi altına alındı.
Hastanede tartışma
Olayı öğrenen her iki tarafın yakınları Muhtar İbrahim Çakır’ın yakınlarının tedavi gördüğü hastaneye gelerek burada karşı tarafa saldırıda bulundu. Emniyet birimleri hastaneye çok sayıda polis kuvveti sevk ederek tarafları birbirinden biber gazı sıkarak ayırabildi. Hastane bahçesi ve acil önünde çıkan kavgada ise Dursun Yılmaz, Şerif Ahmet Gürgan da hafif yaralandı.
Zenginlere peşkeş çekiyordu
Yaralı Ali Çiftçi jandarmaya verdiği ifadesinde Muhtar İbrahim Çakır’ı suçladı. Çiftçi 30 Mart seçimlerinde Çakır’ın karşısına rakip olduğunu ve 2 oyla seçimi kaybettiğini belirterek, “Muhtar yıllardır köyün çeşitli meralarını köyün dışınkilere peşkeş çekiyor. Köylüler olarak bu gidişatın yanlış ve yasaya uygun olmadığını söyledik ve kendisini defalarca uyardık. Son seçimlerde köylülerin baskılarıyla aday oldum ancak seçimi kaybettim. Köyden Manisa’ya yerleşmiş kişileri köyde gibi gösterip oy kullandırdı. Kendisi köy tüzel kişiliğine ait malları zenginlere peşkeş çekiyordu. Manisa Belediyesi tarafından köye yapılacak olan Katı Atık Bertaraf Tesisi konusunda da köylülerden görüş almadan araziyi vermeyi kabul etti” dedi.
Gözü dönmüş
Olay gecesi de yine kahvede bu konuların konuşulduğunu söyleyen Çiftçi, “Kendi akrabaları dahil herkesi yaraladı. Amacı belki de bizi öldürmekti. Gözü dönmüş” dedi. Jandarma birimleri köyde ikinci bir olayın çıkmaması için köy girişleri ve çıkışlarında geniş çaplı güvenlik önlemi aldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir