Muharrem Özdemir İstifa Etti

14 Ağustos 2014 Perşembe, 11:19

Türkiye’nin en genç defterdarı istifa etti

Ak Parti’den Mardin milletvekili aday adayı olacak

Türkiye’nin en genç defterdarı olarak Manisa’da görev yapan Muharrem Özdemir, 2015’te yapılacak olan genel seçimlerinde Ak Parti’den Mardin Milletvekili aday adayı olmak ve Yeminli Mali Müşavirlik görevini yapabilmek için görevinden istifa etti. Özdemir, gençken siyasette yer almak için defterdarlıktan istifa ettiğini vurguladı.

 

2013’ün Ekim ayından bu yana Manisa’da görev yapan ve Türkiye’nin en genç defterdarı olan Muharrem Özdemir, siyasete atılıyor. Özdemir, 2015’te yapılacak olan genel seçimlerinde Ak Parti’den Mardin milletvekili aday adayı olabilmek ve İstanbul’da Yeminli Mali Müşavirlik yapabilmek için görevinden istifa ettiğini açıkladı.  3’lü kararnameyle Vergi Müfettişi iken Manisa Defterdarı olarak atandığını söyleyen Muharrem Özdemir, 2013’ün Ekim ayından bu yana yaklaşık 10 aydır Manisa’da görev yaptığını belirtti. 10 aylık süre içersinde Manisa’da maddi ve manevi bağlar oluşturduğunu kaydeden Defterdar Özdemir, ancak siyasetin hareketli olması nedeniyle, siyasetin içinde yer almak için görevinden istifa ettiğini vurgulayarak, “Gençken, dinamikken, enerjimiz varken bu aktif siyaset içinde bizde bulunalım. Aslen Mardinliyim. 2015’te yapılacak olan genel seçimlerinde Ak Parti’den Mardin Milletvekili aday adayı olmak ve Yeminli Mali Müşavirlik yapmak için defterdarlık görevimden çekilme kararı aldım. Siyasetin yanında İstanbul’da Yeminli Mali Müşavirlik yapmak üzere ofis faaliyetlerine de başladım” dedi.

DEFTERDARLIK MAKAMI ÖNEMLİ

Defterdarlık makamının önemli olduğunu belirten Özdemir, Fatih Sultan Mehmet döneminden bu yana geldiğini ifade ederek, “600-700 yıldır defterdarlık var. Devletimiz bize bu görevi genç yaşta layık gördü. Bu vesileyle üçlü kararnameye imza atan son Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’e, başbakanımız ve yeni cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek’e teşekkür ediyorum” dedi,

7. KİTABINI ÇIKARDI

Bugüne kadar 6 kitap çıkardığını, geçtiğimiz günlerde 7. kitabı olan Vergi İcra Hukuku kitabının çıktığını dile getiren Özdemir, bu kitabın 10 üniversitede okutulduğunu, haftada bir gün İstanbul’da bir üniversitede sunum yapacağını kaydetti.

MANİSALILARA HAKKINI HELAL ETTİ

Manisa’nın kendisi için önemli olduğunu belirten Muharrem Özdemir, bütün Manisalılara hakkını helal ederken, Manisalılarında kendisine haklarını helal etmesini istedi.

MUHARREM ÖZDEMİR KİMDİR?

1977 yılında Midyat’ ta doğan Defterdar, ilk, orta ve lise tahsilini Kütahya Simav ilçesinde tamamladı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünden 1998 yılında mezun olmuş olup Fakülteyi Üçüncülük derecesi ile bitirdi. Fakülte mezuniyetine müteakip kısa memuriyet görevinin ardından Vergi Denetmeni ve Vergi Müfettişi olarak çalıştı. Doğrudan Bakan adına teftiş, soruşturma, vergi incelemesi, kara para, milli emlak ve gider denetimi görevlerini icra etti.  Gelir İdaresi Başkanlığının bütün kademesindeki personele ve Vergi Denetim Kurulu Müfettiş yardımcılarının eğitim seminerlerinde öğretici olarak dersler vermiş, 12. Dönem Vergi Müfettişleri Derneği İstanbul Şube Yönetim Kurulu üyesi ve sayman olarak görev yaptı. Eserleri, başta İstanbul Üniversitesi olmak üzere ders kitabı ve akademik çevrelerde kaleme alınan eserlerde kaynak olarak gösterilmektedir. Dünya Gazetesi, Referans Gazetesi ve birçok internet sitelerinde “vergi”, “ekonomi”, “muhasebe” konulu 100’ü aşkın makalesi ve yayınlanmış 6 adet kitabı bulunuyor.  Bunun yanında Defterdarın, “Yeminli Mali Müşavir” ve “Bağımsız Denetçilik” belgesi bulunuyor. Defterdar 23.10.2013 tarih ve 28800 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 2013/694 nolu müşterek kararname ile Manisa Defterdarı olarak atandı.  Defterdar evli ve Yusuf Kağan adında bir çocuk babasıdır. Cüneyt HASÇELİK

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.