MİNİK POLİSLERDEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

08 Aralık 2014 Pazartesi, 13:11

MANİSA’nın Alaşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün bir anaokuluna spor, kırtasiye ve kıyafet gibi ihtiyaçları konusunda yaptığı desteğin ardından, minik öğrenciler müdürleri ile teşekkür ziyaretine geldi. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün hediye ettiği polis kıyafetleri ile ziyareti gerçekleştiren minik öğrencilere, slayt eşliğinde trafik kuralları anlatıldı.

Alaşehir Fatih İlkokulu Anasınıfı öğrencileri, okul Müdürü Mustafa Yılmaz ile birlikte İlçe Emniyet Müdürü İsmail Konuk’u makamında ziyaret etti. Ziyaretin amacıyla ilgili bilgi veren Okul Müdürü Mustafa Yılmaz, “İlçe Emniyet Müdürlüğü; okulumuzun spor, kırtasiye ve kıyafet gibi kişisel ve eğitim ihtiyaçlarında destek verdi. Okulumuzda polisi sevdirmek, tanıtmak amacıyla öğrencilere polis kıyafetleri hediye ederek ‘Yunus’ ekibi kuruldu. Öğrencilerimize görsel ve uygulamalı alanda eğitim desteği oldu. Bunun için ilçe emniyet müdürlüğü personeline teşekkür etmek amacıyla emniyet müdürü İsmail Konuk’u öğrencilerimizle birlikte ziyaret ettik” diye konuştu.

“POLİSLER SADECE GÜVENLİĞİ SAĞLAMAZ”

Alaşehir İlçe Emniyet Müdürü İsmail Konuk, “Polisler sadece güvenliği sağlamaz. Aynı zamanda vatandaşlarla öğrencilerle iyi diyaloglar kurarak sosyal ilişkilerin kurulmasını sağlar. Müdürlüğümüz okullarımızda ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kıyafet, kırtasiye ve eğitim gibi desteklerde de bulunur. Fatih İlkokulu okulumuzda da öğrencilere spor kıyafetleri, spor malzemeleri, kırtasiye gibi ihtiyaçların yanı sıra eğitim alanında da destekte bulunduk. Öğrencilerimiz müdürlüğümüze teşekkür ziyaretinde bulundu. Biz de kendilerine çocukları sevindirecek hediyeler verdik. Çocuklarımıza eğitim salonumuzda slayt gösterileriyle trafik kurallarını ve trafik kurallarına uymayı örneklerle anlattık. En iyi öğrenme şekli görerek ve yaşayarak, dokunarak öğrenmedir. Çünkü öğrenciler değişik kişiler tarafından ve konuyu uzmanından yaşayarak ve görerek öğrenirlerse asla o konuyu bir daha unutmazlar. Okullarımızı, öğrencilerimizi ziyaret etmeye onları kurumumuzda misafir etmeye böylece polisle sosyal ilişkileri geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir