MİLLİ TAKIM SOMA’DA

19 Mayıs 2014 Pazartesi, 13:46

TÜRKİYE A Milli Futbol Takımı, 301 madencinin hayatını kaybettiği Manisa’nın Soma İlçesi’nde madencilerin ve halkın acısını paylaştı. Şehit madencilerin mezarlarına karanfil bırakıp dua eden futbolculardan bazılarının gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim ve futbolcuları taşıyan özel uçak, Akhisar Askeri Havaalanı’na indi. Heyet buradan özel otobüsle Soma’ya hareket etti. Milli Takım’ın şehit madencilerin mezarının bulunduğu Soma’daki Maden Şehitliği’ne gelişinde izdiham yaşandı.

Kalabalık olan mezarlıkta futbolcular polisin yoğun güvenlik önlemleri arasında mezarların bulunduğu alana ulaşabildi. Madencilerin mezarı başına gelen futbolcular ve Teknik Direktör Fatih Terim mezarlara kırmızı beyaz karanfiller bıraktı. Mezarlıktaki bir hoca da ziyarete gelenlere topluca dua ettirdi. Bu sırada bazı milli futbolcuların gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

10 dakika kadar Maden Şehitliği’nda kalan Milli Takım camiye hareket ederken Fatih Terim, “Acımız çok büyük. Ulusumun acısı bizim de acımızdır. Bu bir milli bir acıdır” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.