MHP’DEN SANCAKLI BOZKÖY’DE GECE MİTİNGİ

23 Ocak 2014 Perşembe, 15:51

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, Sancaklı Bozköy’de gece toplantısı düzenledi. Yoğun katılımın olduğu toplantıda yörenin en önemli ihtiyaçları arasında yer alan Kiraz Toplama Merkezi ve Soğuk Hava Depoları projesini de açıklayan Çöllü’ye halk büyük ilgi gösterdi. Çöllü yaptığı konuşmada bölgenin ihtiyaçlarını iyi etüd ettiklerini söyledi, “ Siz bizleri böyle kalabalık ve coşkulu bir şekilde karşıladınız bizde sizlerin yıllardır hayalini kurduğunuz kiraz toplama merkezi ve soğuk hava depolarını yapma sözü veriyoruz. Bizimki söz değil projelerimizle geldik” dedi.

Seçim gezileri kapsamında belde ziyaretlerine devam eden MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Yüksek Makine Mühendisi Cem Çöllü, önceki akşam Sancaklı Bozköy’de gece mitinginde belde halkıyla bir araya geldi. Belde girişinde havai fişek ve meşaleler eşliğinde coşkulu kalabalık tarafından karşılanan Çöllü’ye MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Çağrı Tuatay, MHP Şehzadeler Kadın Kolları Başkanı Nevin Kaleli ve çok sayıda partili de eşlik etti. Kadın kolları gün içerisinde beldeyi kapı kapı gezerek ev ziyaretleri yaptı. Akşam programında ise belde girişindeki karşılamanın ardından yaya olarak belde içindeki kahvehane ve iş yerlerini gezen Çöllü, belde meydanındaki kahvehanede toplanan vatandaşlarla da bir araya geldi. Coşkulu kalabalığa ilk olarak MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Çağrı Tuatay seslendi. Halkı coşturan konuşmasında yaklaşan seçimlerin genel seçimden farklı olduğunu ve adayların ön plana çıktığını hatırlatan Tuatay, Cem Çöllü’nün bilgi ve birikimiyle adaylar arasında öne çıktığını söyledi; “ Bizleri bugün böyle sıcak karşılayarak bir kez daha içten ve samimiyetinizi gösterdiniz. Ben bugün sizlere aday değil adam gibi adam getirdim. Bilgi birikimiyle, kariyeriyle ön plana çıkan, beldenizin taşında camisinin minaresinde, durağında imzası olan bir ismi getirdim. Bizi yalnız bırakmayacağınıza eminiz. Sizler en doğrusunu bilirsiniz Şehzadelerde değişime devam etmek için üç hilale mührü basın” diye konuştu.”

İÇİNİZDEN BİRİ OLARAK PROJELERİMİZLE GELDİK

Tuatay’ın ardından söz alan MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, Sancaklı Bozköy ve bölgesine Manisa Belediyesi’ndeyken yapılan yatırımları anlattı, yapılacaklarından örnekler verdi. Çöllü şöyle konuştu; “ Manisa Belediyesi olarak göreve geldikten sonra mahallelerimiz arasında ayrım yapmadık, bütün mahallelerimize eşit hizmet götürdük. Bunu sağladıktan sonra belde ve köylerimize yıllardan kimsenin aklına gelmeyen hizmetleri getirdik. Bu bölgemizde binlerce metre taş döşedik, oturma bankları, çöp konteynerleri, cami aydınlatmalarını yaptık. Yıllardır toplanmayan çöp toplamasını köylerimizde başlattık. Tabi bu bölgenin önemli ihtiyaçları arasında yer alan ova yolları konusunda da destek verdik. Ama Sancaklı Bozköy’de bununla ilgili talep az geldiği için az yapıldı. Tabi bu bizim boynumuzun borcu göreve geldiğimizde bu eksikliklerin tamamını gidereceğiz. Bunu neden mi bu kadar emin söylüyorum, çünkü ben belediyeciyim. Biz belediyecilikten gelen bir ekibiz, büyükşehirde de yeni kurulacak iki belediye de yine biz bu işi başaracağız. Yaptıklarımızın yapacaklarımıza teminat olacağını söylemiyoruz buna söz veriyoruz. Biz Cengiz Ergün ve ekibi olarak Manisa’da bir değişimi sağladık. Manisa Belediyesi’ni ayağa kaldırdık ve örnek bir belediye haline getirdik. Sadece şahsım olarak 252 milyon TL’lik yatırıma imza attım. Manisa’daki değişimi bu ekip başardı ve şimdi büyükşehri inşa etmek için yola çıktık.”

BİZ PROJEMİZLE GELDİK SİZDE GELENLERE SORUN

Konuşmasının sonunda Sancaklı Bozköy-Sancaklı İğdecik ve Karaoğlanlı bölgelerinde önemli bir maddi değere sahip kiraz üretimine destek vermek ve tarımsal kalkınmayı sağlamak için proje hazırladıklarını söyleyen Cem Çöllü,  Modern Kiraz Toplama Merkezi ve Soğuk Hava Depoları’nı bu bölgede kurup işletmesine de yöre sakinlerini ortak edeceklerinin sözünü verdi. Çöllü şöyle dedi; “Biz Manisa’da sözünü tutan MHP Belediyeciliğinin örneğini sergiledik. Şimdi yaptıklarımızı teminat göstererek sizlerin yıllardır özlemini duyduğu ve yapılamayan Modern Kiraz Toplama Merkezi’ni bu bölgede kurma sözü veriyoruz. Bununla yetinmeyip bu merkeze ürünün getiren üreticinin ürünü alıcıyla buluşturamadığı zaman mağdur olmaması için soğuk hava depolarını da bu bölgede inşa edeceğiz. Bunu yapmak bizim boynumuzun borcu. Biz bunu lafta söylemiyoruz bakın sizlere projesini de getirdik. Allah izin verir Şehzadeler Belediyesi’nde yönetime gelirsek ilk başlayacağımız projelerimiz arasında kiraz toplama merkezi ve soğuk hava depoları da yer alıyor. Tabi Ben Cem Çöllü olarak MHP’li bir belediye başkan adayı olarak bunun sözünü veriyorum. Belediyeciliğin tarımsal kalkınmaya desteğini inşallah bu projemizle başlatmış olacağız.”

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.