MHP’DEN ÇOK SERT AÇIKALAMA

07 Ağustos 2014 Perşembe, 16:03

BASINA VE KAMUOYUNA
Yaklaşık üç aydır devam eden Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Tartışmalarıyla, suçlamalarıyla, operasyonlarıyla geride bıraktığımız günlerde Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez diktatörce bir yönetimle Cumhurbaşkanlığı seçimine gitmektedir. Kurulduğu günden bugüne kadar hiçbir Cumhurbaşkanlığı süreci bu kader aceleye getirilmemiş ve bu kadar hakkaniyetten uzak yönetilmemiştir. Ülkenin başında başbakan olarak duran zat, bir dönem aynı sofrada oturduğu Ortadoğu diktatörlerine özenmiş ve tek adamlık yolunda her şey mübahtır diyerek hakkı, hukuku, adaleti göz ardı eden bir seçim kampanyası yürütmüştür. Devletin mallarını seçim için kullanmaktan çekinmeyen bu zat, yine bu suçunu gizlemek için bile en iyi bildiği işi yapmış ve sahte plakalarla devletin araçlarını seçim çalışması için kullanmıştır. Bu bizi şaşırtmamıştır. Çünkü bu zat sıfırlamayı, ayakkabı kutularındaki haram parayı ve ülkesini dolar sever Araplara peşkeş çekmeyi adet edinmiştir. Büyük Türk halkı bu durumun farkındadır. 12 yıllık azap iktidarında yaşanan kanunsuzluk ve usulsüzlükler cumhurbaşkanlığı koruması altına girmemelidir.
Türkiye Cumhuriyetinin cumhurbaşkanı, Türk milleti kimliğinden utanmayan bir insan olmalıdır. Daha birkaç yıl önce ben Gürcüyüm diyen bir zat, bugün Türk milliyetçiliğinden bahsetmekte, örnek aldığı Fatih Sultan Mehmet’in bile hoşgörüsüne mazhar olan azınlıklara mensup olmayı hareket kabul etmektedir. Herkesin nereden geldiğini bu aziz millet çok iyi bilmektedir . Türkiye Cumhuriyetinin sigortası 45 yıldır olduğu gibi bugünde Milliyetçi Hareket Partisidir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Cumhurbaşkanlığı seçimindeki tavrı net ve katidir. Gözünü budaktan esirgemeyen bu hareket, ülkesinin geleceği için vatanını milletini seven ve nereden geldiği belli olan bir muhterem zat Sayın Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklemektedir. Bu bizim tarihe olan borcumuzun ve geleneklerimize olan saygımızın gereğidir. Sayın İhsanoğlu, ülkesini ve mensubu olduğu Türk Milleti’nin başarıyla temsil etmiş, devlet terbiyesini bilen, haram ve helal ayrımını yapan değerli bir insandır. Geçmişinde siyasi bir ihtirası ve manevrası bulunmamaktadır. Bu nedenle başkomutan olmaya adaydır ve Allah’ın izni ile bu makama Türk Milleti’nin oylarıyla seçilecektir.
Bu seçim Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğinin oylanacağı bir seçimdir fakat hırsızın sözde aklanacağı bir seçim kesinlikle olmamalıdır. Parti içindeki taht kavgasında bugünden söz sahibi olmayan çalışan sözde demokrasi havarisi Sayın Başbakan, bugünden ülkenin yönetim şeklini tartışmalı hale getirmiştir. Kendisine göre Çankaya garantilenmiş, ülke yönetiminde söz hakkı kazanmak ise mübah sayılmıştır. Bu zatın hayalinde diktatörlük ve tek adamlık vardır. Lakin Türkiye Cumhuriyeti’nin yönetim ve idare şekli bellidir. Türkiye Cumhuriyeti demokrasi ile yönetilen ve TBMM ile halkın temsilinin sağlandığı bir şekilde yönetilmektedir. Çankaya’ya çıkacak zatın da TBMM’yi bugünden hiçe sayacağını açıklaması, Sayın Başbakanın seçilmesi halinde ülkenin ne kadar kötü günlere gebe olduğunun göstergesidir. Bu nedenle Büyük Türk milleti ülkenin ve gençliğin bekası için mantıklı düşünmelidir.
Bugün herkes topyekün olarak ülkesinin ve çocuklarının geleceği için siyasi hırslarını bir kenara bırakmalıdır. Her vatandaşımız muhakkak sandığa gitmeli ve demokratik hakkını sonuna kadar kullanmalıdır. Ülkenin bekası için herkes fedakârlık yapmalı, tatilini, gezmesini bir günlüğüne ertelemelidir. Bu bizim vatan borcumuzdur.

Son olarak adaylara bakacak olursak, bir adayın siyasi sicili yolsuzluk ve hırsızlık ile dolu, ayakkabı kutularının gölgesindedir. Diğer aday ise doğrudan Türk Milleti’nin birlik ve bütünlüğüne göz dikmiş bir görüşün temsilcisidir. Geriye kalan ise temiz ve haktan yana aday olan Sayın Prof. Ekmeleddin İhsanoğlu’dur . Sayın İhsanoğlu’nun adı hiçbir siyasi, ekonomik, yolsuzluğa karışmamıştır. Bu nedenle kendisi sürekli Sayın Başbakan tarafından sadece efendiliği nedeniyle eleştirilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı da efendi ve ülkeyi dünyada temsil edecek yeterliliğe sahip bir kişilikte olmalıdır. Türkiye’ye her dönemde en iyi mesajı vermiş olan Manisa halkından beklentimiz açık ve nettir. Tüm Manisa halkını öncelikle sandıklara sahip çıkmaya davet ediyor, ardından adayımız Sayın Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek olmaya çağırıyoruz.
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
MANİSA İL BAŞKANI
Tanju BALATLI
ŞEHZADELER İLÇE BAŞKANI
Çağrı TUATAY
YUNUSEMRE İLÇE BAŞKANI
Onur BAYLAN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.