“Memurlar Suriye uyruklu olsa zam yüzde 50 olurdu”

25 Ağustos 2021 Çarşamba, 10:00

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, memur maaş zammına tepki gösterdi. Memurları kötü günler beklediğini ve yine ay sonlarını zor getireceklerine dikkat çeken Eryılmaz, “Memurlar Suriye uyruklu olsa zam yüzde 50 olurdu” eleştiride bulundu.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, memur ve memur emeklilerinin toplu sözleşme sonucunu açıkladı. Buna göre, memur ve memur emeklisine 2022’nin ilk yarısı için yüzde 5+ enflasyon farkı, 2022’nin ikinci yarısı için yüzde 7+ enflasyon farkı zam yapıldı. 2023’te de yüzde 8+6 zam ve enflasyon farkı oranında artış sağlanacak. 135 TL olan toplu sözleşme ikramiyesi 400 TL olacak.
Yapılan zamma İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, tepki gösterdi. Rakamların memurları mağdur ettiğine dikkat çeken Eryılmaz, “Hükümet sürekli ‘Türkiye büyüyor’ diyor. Büyüyen Türkiye ekonomisi değil, hükümet ve yandaşlarıdır. Türkiye’de yöneten ve halk arasında ekonomik anlamda büyük bir uçurum var. Vatandaş her geçen gün yoksullaşıyor, emekçinin reel geliri her yıl azalmakta ve satın alma gücü eriyor. Ülkemizdeki ekonomik krizi düşündüğümüzde, memurlar ay sonlarını zor getiriyor. Memurlar Suriye uyruklu olsa zam yüzde 50 olurdu fakat Türk olduğumuz için yapılan zamlar ortada. Enflasyona yenik düşen, memurların beklentilerini karşılamayan zamlarla, memurlar daha da yoksullaşacak. Seçimden seçime vaat ettiğiniz 3600 ek gösterge ve sözleşmeli personele kadro sözünüzü tutun. 3600 ek göstergeyle ilgili yasal bir düzenlemenin yapılmasını, sözleşmeli personelin kadroya alınmasını istiyoruz. Zam yapmayı beceremediniz, bari seçim vaatlerinizi tutun” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir