MASKİ’nin Logosu Belirlendi

18 Kasım 2014 Salı, 10:16

MASKİ Genel Müdürlüğü, 2014 yılı 2. Olağan Genel Kurulu Toplantısı’nın 2. oturumu Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek, ilgili komisyonlara havale edilirken toplantıda MASKİ’nin logosu da belirlendi.

MASKİ Genel Müdürlüğü, 2. Olağan Genel Kurulu’nun 2. Oturumu Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün başkanlık ettiği toplantıda MASKİ’nin her türlü afiş, tanıtım, yayın ve yayım organlarında kullanabileceği logosu oy birliğiyle kabul edildi.

Gündem Maddeleri Komisyona Havale Edildi

MASKİ Genel Müdürlüğü’nün 2015 yılındaki yol haritasını belirleyecek olan “Bütçe, stratejik plan, performans programı, su tarifeler yönetmeliği, su tarife bedelleri, MASKİ teşkilatlarının görev ve çalışma esasları yönetmeliği hakkındaki meclis komisyon raporlarının yetersiz olduğuna vurgu yapılırken, ilgili maddelerin yeniden komisyonlara havale edilmesine oy birliğiyle karar verildi.

İlçeler Arası Fiyat Farklılıkları Sorunlar Yaratır

Su tarifeler yönetmeliği gündem maddesi hakkında söz alan MHP Grup Başkanı Mehmet Güzgülü, “Büyükşehir yasasıyla gündeme gelen ilçeler arası su tarifeler bedelleri hakkında Balıkesir ve Bursa gibi şehirlerde sıkıntılar yaşadığını öğrendik. Bu illerin çalışma esasları hakkındaki bilgileri çok geç edindiğimiz için komisyona detaylı bir rapor sunamadık. İlçeler arasındaki su fiyat farklılıklarının bazı ilçelerimizi olumsuz etkileyeceğini düşündüğümüz için ilerleyen tarihlerde bir toplantı gerçekleştirilmesinin uygun olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

MASKİ’nin Yatırımları Etkilenmesin

Aynı gündem maddesi hakkında söz alan Ak Parti Grup Başkanı Zülfikar Gürcan, “Su tarife bedellerinin il bütününde belirli bir noktaya çekilmesinin uygun olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca MASKİ’nin gerçekleştireceği yatırımlarda da ilçeler arası fiyat farklılıklarından doğan olumsuzluklar doğmaması açısından ilgili maddelerin komisyonlarda tekrar görüşülmesinin uygun olacağını düşünüyoruz” diye konuştu. Konuşmaların ardından ilgili maddeler, tekrar görüşülmek üzere oybirliğiyle komisyonlara havale edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir