MASKİ’den Çöp Sularına Önlem

20 Ocak 2015 Salı, 17:53

Manisa Büyükşehir Belediyesi MASKİ (Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi) Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, şehir çöplüğünden sızan suların Turgut Özal Mahallesi’ne kadar ulaşması üzerine bölgede çalışma başlattı. Akan suyun başladığı yerden itibaren döşenen yağmur suyu hattı ile çöplükten sızan suların kanalizasyon hattına akması sağlandı.

Turgut Özal Mahallesi’nde bulunan şehir çöplüğünden sızan suların mahalleye akması ve çevreye kötü koku yayması üzerine MASKİ ekipleri mahallede çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar çerçevesinde katı atık depolama alanından sızan suların, mahalleye yayılmaması amacıyla, akıntını başladığı noktadan itibaren, kanalizasyon hattına kadar yağmur suyu hattı döşendi. MASKİ’den yapılan açıklamada konunun gündeme gelmesiyle birlikte ekiplerin bölgede çalışmaya başladığı belirtilirken, çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığı ve çöplükten sızan suların kanalizasyon hattına akarak mahalleye ulaşmasının önüne geçileceği ifade edildi.

Mahalle Muhtarından Teşekkür

Turgut Özal Mahalle Muhtarı İsmet Bakşi, yapılan çalışmalardan memnun olduklarını ifade ederek Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MASKİ’ye teşekkür etti. Gösterilen duyarlılık nedeniyle mutlu olduklarını ifade eden Bakşi, “Yapılan hizmete her zaman teşekkür ederiz. Ancak biz bu yapılan hizmeti geçici olarak görüyoruz. Kalıcı hizmet çöplüğün biran önce buradan kaldırılmasıdır. Bununla ilgili Büyükşehir Belediyesi’nin attığı her adımı takip ediyoruz. Çöplüğün buradan kaldırılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir