Manisa’ya ‘OSB Kent’ kurulacak

05 Ocak 2017 Perşembe, 12:57

MANİSA’nın Yunusemre Belediyesi Meclisi, yılın ilk toplantısında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde (MOSB) çalışanları sevindirecek bir karara imza attı. Meclis, oybirliğiyle ilçedeki Gürle Mahallesi’nde ‘OSB Kent’ kurulması için bölgeyi toplu konut alanı ilan etti.

Yunusemre Belediyesi’nin 2017 yılı ilk meclis toplantısı AK Partili Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi başkanlığında yapıldı. Toplantının 9’uncu maddesi olarak Gürle Mahallesi’ndeki yaklaşık 1 milyon 400 bin metrekarelik alanın ‘OSB Kent’ kurulması için toplu konut alanı ilan edilmesi görüşüldü. Söz konusu yerin toplu konut alanı olarak ilan edilmesi Başkan Mehmet Çerçi ve Belediye Meclisi’nin 17 AK Partili, 10 MHP’li ve 4 CHP’li üyesinin oybirliğiyle kabul edildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yunusemre Belediye Başkanı Çerçi, Gürle Mahallesi’ndeki yaklaşık 1 milyon 400 bin metrekarelik alanın toplu konut alanı olarak ilan edildiğini ve bölgeye yaklaşık 3 bin hanelik toplu konut yapılacağını söyledi. Başkan Çerçi, bölgede yapılması düşünülen toplu konutlardan en çok Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki çeşitli fabrikalarda çalışan işçilerin yararlanacağını ve Gürle Mahallesi’nde yeni bir yaşam merkezi inşa edileceğini kaydetti.

Toplantı gündemdeki diğer konuların görüşülmesiyle sona erdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir