“Manisa’ya Hayırlı Olsun”

10 Eylül 2014 Çarşamba, 19:21

MANİSA Büyükşehir Belediyesi’nin Şubat ayında temelini attığı 400 araç kapasiteli Emekliler Parkı Yer altı Otoparkı, törenle hizmete açıldı. Doluluk oranını gösteren dijital göstergelerden olası kazaların önüne geçecek darbe emicilere kadar son teknolojiyle donatılmış olan otoparkın Manisa’ya hayırlı olmasını dileyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, otoparka giren araçların doğal afetlere karşı sigortalanacağını söyledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı Emekliler Parkı Yer altı Otoparkı, törenle hizmete açıldı. Açılış törenine Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, MHP MYK Üyesi Mustafa Enöz, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Şehzadeler İlçe Başkanı Çağrı Tuatay, Yunusemre İlçe Başkanı Onur Baylan, Manisa Barosu Başkanı Zeynel Balkız, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Coşkun, MESOB Başkanı Hasan Geriter, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mimar Azmi Açıkdil, daire başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Değerli Manisalıların teveccühleriyle geldiğimiz bu makamlarda görevde bulunduğumuz 2009 yılından bu yana dev projelerin, kentimizin ihtiyacı olan çalışmaların temel atmalarında, açılışlarında sık sık bir araya geldik. İnşallah 2014-2019 hizmet dönemimizde de yine popülist olmayan, yalnızca ve yalnızca 17 ilçesiyle Manisa’mızın ihtiyacı olan dev yatırımların temel atma ve açılışlarında bir arada olacağız” dedi.

İğneyle kuyu kazdık

Manisa’nın otopark sorununa çözüm olmak üzere katkı sağlayacak olan projeyi hazırlarken oldukça meşakkatli süreçler yaşadıklarını belirten Başkan Ergün, “Bugün üzerinde bulunduğumuz bu alanın belediyeye ait olduğunu, ancak tapusunun olmadığını tespit ettik. Hızla tapusunu çıkarmak için çalışma yaptık. Bunun ardından koruma altında olan bu alanda yapacağımız proje için Anıtlar Kurulu’na başvurduk. 8-9 ay süren kazı çalışmaları yaptık. Bir anlamda iğneyle kuyu kazarak, bugün bu projeyi kentimize kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2013 yılı Nisan ayının son haftasında ihalesini yaptığımız, projemizde önümüze çeşitli engeller çıkarıldı. Kamu İhale Kurumu’na yapılan itirazlarla projemizi yaptırmamak için

bazı gizli eller, sonuna kadar uğraştı. Tüm bu engellemelere rağmen kararlı adımlarımızla bu önemli projemizin temelini 2014 yılı Şubat ayında attık. Şimdi temelini attığımız bu eserin açılışını yapmak da yine bizlere nasip oldu” dedi.

Araçlar doğal afetlere karşı sigortalanacak

Projenin yaklaşık 8 Milyon 260 Bin TL + KDV bedelle Manisa’ya kazandırıldığını belirten Başkan Ergün, “400 araç kapasiteli ve son teknoloji sistemiyle donatılmış olan projemiz, kentimizin otopark ihtiyacına önemli ölçüde cevap verecek. Projemizde doluluk oranını gösteren dijital göstergeler ve kolonlarda olası küçük çaplı kazaların önüne geçmek amacıyla darbe emiciler yer almakta. 24 saat boyunca hizmet verecek olan otoparkımız güvenlik kameraları tarafından sürekli olarak izlenecek. Ayrıca araçlar otoparka girdiği andan itibaren deprem, yangın, sel gibi doğal afetlere karşı sigorta altına alınacak” dedi.

Subay Lojmanları otoparkında geri sayım

Otopark kısmının hazır olduğu projemizin üst peyzaj çalışmalarına da hızla başladıklarını vurgulayan Başkan Ergün, yeşil alanları ve ışıklandırmalarıyla otoparkın üst kısmını güzel bir sosyal alana dönüştüreceklerini söyledi. Eski Subay Lojmanları yerine yapılacak olan otomasyonlu otopark projesinde de çalışmaların başlayacağını belirten Ergün, “Tabi bu 400 araçlık projemizle bu sorunun üstünü örtme amacında değiliz. Subay Lojmanlarının yerinde çalışmalarını başlattığımız 560 araçlık tam otomasyonlu otoparkımız da inşallah 2 yıl içerisinde hizmete girecek. Yakın zamanda bu projemizin de temel atma töreninde inşallah sizlerle birlikte olacağız” dedi.

Projede emeği geçenlere teşekkür

Projenin hayata geçirilmesinde görev alan herkese teşekkürlerini ileten Başkan Ergün, “Emekliler Parkı otoparkının yapımında emeği geçen proje ekibimize, Fen İşleri Daire Başkanlığımız çalışanlarına, müteahhit firma yetkililerine, gece-gündüz demeden projenin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için çalışan tüm personelime bir kez daha teşekkür ediyorum. Her zaman kendimiz için değil, kentimiz için çalıştığımızı ifade ettik. Bundan sonra da 17 ilçemizle birlikte, bir bütünlük içerisinde en iyi hizmetleri Manisalı hemşerilerimize kazandırmanın çabası içerisinde olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu duygularla Emekliler Parkı otoparkının hayırlı olmasını diliyor, bizleri açılış törenimizde yalnız bırakmayan tüm hemşerilerime ve değerli konuklara bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Esnaf ziyareti yaptı

Konuşmanın ardından Başkan Ergün, otoparkın açılış kurdelesini protokol üyeleriyle birlikte kesti. Gerçekleştirilen görkemli açılışın ardından konuklarına otoparkı gezdiren Başkan Ergün, proje hakkında bilgiler verdi. Daha sonra açılış törenine katılan vatandaşlara teşekkür eden Başkan Ergün,

beraberindekilerle birlikte esnafları selamlayarak, Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne yürüdü.

“Manisa’ya Hayırlı Olsun” (10) “Manisa’ya Hayırlı Olsun” (14) “Manisa’ya Hayırlı Olsun” (20) “Manisa’ya Hayırlı Olsun” (24) “Manisa’ya Hayırlı Olsun” (28) “Manisa’ya Hayırlı Olsun” (33)
“Manisa’ya Hayırlı Olsun” (37) “Manisa’ya Hayırlı Olsun” (44) “Manisa’ya Hayırlı Olsun” (45)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir