Manisa’ya 14 milyonluk liralık destek

20 Ağustos 2015 Perşembe, 17:36

ZAFER Kalkınma Ajansı’nın 2015 yılı proje teklif çağrılarında hibe almaya hak kazanan 34 proje için imza töreni yapıldı. Manisa, özel sektör ve kamu kurumlarının projeleriyle 14 milyonluk destek almaya hak kazandı.

Ege Bölgesi’ndeki 4 ilde faaliyet gösteren Zafer Kalkınma Ajansı’nın Şubat ayında ilan ettiği “2015 Yılı Proje Teklif Çağrıları” kapsamında Manisa’da başarılı bulunan 34 proje için imza töreni düzenlendi. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Bülent Koşmaz Hizmet Binası Toplantı Salonu’ndaki imza törenine Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan Erbil, ZEKA Genel Sekreteri Yusuf Balcı, ilçe belediye başkanları ve firma yetkilileri katıldı. Törende konuşan ZEKA Genel Sekreteri Yusuf Balcı, Manisa’nın projelerde çok iyi bir yerde olduğunu belirterek, büyük bir pay aldığını ifade etti.

Kar amacı gütmeyen kamu ve kuruluşlar ile özel sektöre yönelik çağrılar yapıp, proje hazırlamalarını istediklerini belirten Balcı, “Manisa’nın proje hazırlama gayreti ve kalitesi, bölgede Manisa’yı açık ara önde il konumuna getirdi. 72 projenin 34’ü Manisa’dan geldi. Başarılı olan projelerde Ar-Ge ve İnovasyon faaliyetleri ile pazarlama kalitelerinin yükseltilmesine yönelik hazırlık çalışmaları dikkat çekti. Manisa’da özel sektörün 25 projesine destek vererek 9 milyon liralık bir hibe alanı oluşturduk. Kamuda kar amacı gütmeyen kurumlara yönelik yaptığımız tekliflere de 9 proje için 5 milyon lira hibe desteği oluşturduk. Manisa’da gerek özel sektörde, gerekse kamu kuruluşlarında proje hazırlama için büyük bir çalışma yürütüldü. Manisa, proje hazırlamada büyük bir enerji ortaya çıkardı. Proje hazırlayan tüm firmalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş da Siirt’te 8 şehit verilmesinden dolayı çok üzgün olduklarını belirterek, başsağlığı diledi.

Türkiye’nin ilerlemesinin durdurulmaya çalışıldığını belirten Vali Bektaş, sanayicilerden proje üretip bu olaylarla savaşmalarını istedi. Vali Bektaş, kamu ve özel sektör kuruluşu temsilcilerine proje üretip, destek aldıkları ve Manisa’ya katkı sağladıkları için de teşekkür etti. Konuşmaların ardından destek almaya hak kazanan 34 proje sahibi ile imzalar atıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir