Manisa’nın Sesi Gazetesi yayın hayatına başladı!

09 Ocak 2017 Pazartesi, 14:46

Manisa’da gazeteciliğe yeni bir soluk getirecek ve halkın sesini özgür bir şekilde duyuracak olan ‘Manisa’nın Sesi Gazetesi’nin Giritligil Otel’de düzenlediği açılış kokteyline hem protokol üyelerinin, hem sivil toplum örgütleri ile iş dünyasının katılımı yoğun oldu.

 

 

Manisa Hayat Gazetesi’nin değişen imajı ve yeni ismiyle yayın hayatına başlayan Manisa’nın Sesi Gazetesi’nin açılış kokteyli Giritligil Otel’de görkemli bir şekilde düzenlendi.

Açılış kokteyline AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmut Güzgülü, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun,  Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, Manisa Baro Başkanı Ali Arslan, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ertuğrul Aytaç, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Semih Balaban, siyasi partilerin ilçe kolları, sivil toplum kuruluşlarının ve sendikaların temsilcileri ile çok sayıda işadamları katıldı.

“CEBRAİL AS’NİN GÖREVİNİ YERENİE GETİRİYORUZ’’

Kokteylin açılış konuşmasını yapan Manisa’nın Sesi Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve hayırsever işadamı Kanber Ali Atabey, gazetecilik mesleğinin Allah’ın meleklerinden birisi olan Cebrail AS’nin görevi gibi olduğunu ifade etti. Atabey konuşmasında, Cebrail AS’nin Allah ile peygamberler arasında nasıl köprü olduysa, gazetecilerinde toplum ile kamu arasında bir köprü vazifesi gördüğünü belirterek, “Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Bu zor süreç içerisinde ülkemiz hem içteki hemde dıştaki hainler ile en iyi şekilde mücadelesini veriyor. Bu mücadele sırasında bir çok askerimiz, polisimiz ve vatandaşımız şehit oluyor. Ancak ne olursa olsun ülkemizin, halkımızın birlik, bütünlük ve kardeşlik duygularını yıkamayacak. Bu zor süreç içerisinde Manisa’nın Sesi Gazetesi olarak halkımıza doğru, şeffaf ve tarafsız bilgiyi ulaştırmak için gece-gündüz demeden çalışacağız. Halk ile kamu arasında bir köprü vazifesi göreceğiz. Halkımızın sesini kamuya, kamunun sesini ise halkımıza habercilik ilkeleri anlayışı içerisinde, tarafsız ve yalın bir şekilde ileteceğiz. Çıktığımız bu önemli yolda Manisa’nın Sesi olacağız’’ diye konuştu.

ÇELİK, “MANİSA’NIN HÜR VE ÖZGÜR SESİ OLACAK’’

Kokteyle katılan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik yaptığı konuşmada ilk olarak birlik ve beraberlik mesajları verdi. Çelik yaptığı konuşmada, “Manisa Sesi Gazetesi’nin Manisa’mıza hayırla vesile olmasını diliyorum. Türkiye şuanda sıkıntılı bir süreçten geçerken, vatanımızın bölünmez bütünlüğü muhafaza etmek amacıyla bir çok askerimiz, polisimiz, kamu görevlimiz ile vatandaşımız şehit oluyor. Ama ne yaparlarsa yapsınlar başaramayacaklar. Ülkemizi bölemeyecekler. 1000 yıldır yaşadığımız bu topraklar da kardeş bir şekilde, hür bir şekilde, Ay Yıldızlı bayrağımızın altında kıyamete kadar yaşamaya devam edeceğiz. Dün olduğu gibi bugünde yarında hainlik yapmak isteyenlere, fesat çıkarmak isteyenlere milletimiz en ağır cezayı kesecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. En büyük özelliğimiz birlik ve beraberliğimizdir. Farklı partilerimiz olabilir, farklı mezheplerimiz ve düşüncelerimiz olabilir. Birbirimize sevmeli ve farklılıklarımızdan dolayı birbirimize daha çok saygı duymamız gerekir. Bu ülkemize hepimize yetecek güzellikler içinde olacak bir ülke. Eğer birlik ve beraberliğimizi yitirirsek Çanakkale Savaşı’ndaki bir çok millet üzerimize gelecek ve Manisa’yı Halep’e çevirmekten kaçınmayacaktır. En büyük gücümüzün birlik ile beraberliğimiz olduğunu unutmayalım’’ diye konuştu.

Manisa’nın Sesi Gazetesi’nin hem kentin hemde ülkenin hür ve özgür sesi olacağına inandığının altını çizen Çelik, “Kanber Ali Atabey daha önceden basın camiasının içerisindeydi. Sonra belli bir müddet ara verdi. Şimdi Manisa’nın sesi Gazetesi ile tekrar medya sektörüne merhaba dedi. Kanber Ali Atabey aynı zamanda hayırsever bir işadamı. Şimdi bir huzurevi yapıyor. Nerede bir hayır işi varsa gücünün yettiği kadar yetişmeye çalışıyor. Servetler geçicidir. Öldüğümüz zaman ne kadar servet bıraktığımızın hiçbir önemi yok. Ama yaptığımız hayırlar kalıcı olacak. Ardımızdan onlar birlikte gelecektir. İnanıyorum ki Manisa’nın Sesi Gazetesi güçlü ekibiyle gerçektende hür ve özgür sesi olacaktır. Manisa’nın Sesi Manisa’da en güzel haberleri versin inşallah. Gelişmiş demokrasimizin teminatı olan güçlü gazetelerimizden birisi olsun’’ dedi.

GÜZGÜLÜ, “MANİSA’MIZA HAYIRI OLSUN’’

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzlü kokteylde yaptığı konuşmada, “Zor günlerden geçiyoruz. Hepimiz bir olalım, diri olalım. Ülkemiz inanıyorum ki bu dar boğazdan birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusu içerisinde en kısa sürede çıkacaktır.  Yaşanın bu süreçte basına da büyük görev düşüyor. Bu neden yeni yayın hayatına başlayan Manisa’nın Sesi Gazetesi’nin de üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğine inanıyorum. Manisa’nın Sesi Gazetesi Manisa’mıza hayırlı ve uğurlu olsun’’ dedi.

CHP’Lİ BİÇER, “ÖZGÜR BASININ YANINDAYIZ’’

CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer ise kokteylde yaptığı konuşmada, Manisa’nın Sesi Gazetesi’nin kimsenin baskısı altında kalmadan halkın sesini özgürce dile getireceğine inandığını ifade ederek, “Manisa’nın Sesi Gazetesi’nin ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. İnanıyoruz ki hem ilimizin hem de ülkemizin iyi haberlerini okuyucuları ile paylaşır. Hiçbir baskı altında kalmadan özgürce bütün gerçekleri yazar. Bizde sonuna kadar özgür basının yanındayız. 2016 yılımızı göğüs kafesimizi sıkıştıran, nefes almamızı zorlaştıran bir yıl olarak geçirdik. 2017 yıla iyi dileklerimizle girdik. Umutlarımız vardı, bir birimizin gözlerine bakıp daha özgürlükçe, daha eşit mücadele sözü verdik birbirimize. Ama ne yazı ki hain terör örgütü buna izin vermedi. 2017 yılının ilk sabahında bir kabus ile uyandık. İstanbul’daki hain terör saldırısı hepimizi derinden üzerken, arkasından İzmir’de yaşanan hain saldırıda biri polis, biri adliye çalışanı olmak üzere iki şehit verdik. Şehitlerimize Allah’tan rahmet ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Terörü lanetliyor ve insanlık suçu olduğunu her zaman söylüyorum. 2017 yılında asla umudumuzdan vazgeçmek gibi, hayallerimizi yıkmak gibi bir lüksümüz yok’’ dedi.

AK PARTİLİ ÖZDAĞ, “GAZETECİLİK ZOR BİR İŞ’’

Açılış kokteyline katılan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ise, gazetecilik mesleğinin sor iş olduğunu, ancak Manisa’nın Sesi Gazetesi’nin güçlü kadrosuyla zor işi en iyi şekilde yerine getireceğine inandığını ifade etti. AK Partili Özdağ yaptığı konuşmada, “Sayın Kanber Ali Atabey kardeşimiz bir işadamı. Manisa’ya istihdam sağlıyor, katma değer katıyor. İnşaat sektöründe söz sahibi birisi. Daha önce medya sektörüyle uğraştı, ancak bir müddet ara verdi. Şimdi tekrar yeniden basın dünyasına geldi. Basın kamuoyu ile kamuyu birleştiren bir araç. 200 yıldır Türkiye’nin, Osmanlı’nın son dönemi de olmak üzere önemli bir yeri var basının. Türkiye’de yerel basın çok sayıda fazla var. Hem yerel hem de ulusal basınımız kendilerinden söz ettiriyorlar ve ülkemizde önemli bir söz sahibiler. İnanıyorum ki basın sektörü Türkiye’nin problemlerini kamuya taşıma noktasında çok iyi bir köprü vazifesi görecekler. Aynı zamanda da kamunun yaptıklarını kamuoyuna takdim etme noktasında da vazifelerini layıkıyla yerine getirecekler. Ben Kanber Ali Atabey kardeşimizi tebrik ediyorum. Manisa’nın sporunu, siyasetini, ekonomisini, turizmini, tarımını ve sanayisini bizlere anlatacak. İlçelerimizde neler olduğunu bize aktaracak. Bu iş meşakkatli bir iş. Zor bir iş. Sabahtan başlayıp gece yarılarına kadar mesai kavramı olmayan bir iş. Aynı zamanda adrenalini yüksek bir iş. Bu nedenle ne olursa olsun Manisa’nın Sesi Gazetesi’nin bu işi en iyi şekilde yerine getireceğine inanıyorum’’ dedi.

Konuşmaların ardından Manisa’nın Sesi Gazetesi İmtiyaz Sahibi Kanber Ali Atabey, açılış kokteyline katılan protokol üyeleri ve gazetenin kadrosuyla birlikte gazetenin açılış pastasını kesti.

VALİ GÜVENÇER’DEN GAZETEYE ZİYARET

Açılış kokteyline işlerinin yoğunluğu sebebiyle katılamayan Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa’nın Sesi Gazetesi’nin yeni yerini ziyaret etti. Gazete personeli ile kısa bir sohbet eden Vali Güvençer daha sonra gazetenin İmtiyaz Sahibi Kanber Ali Atabey’den çalışmalar hakkında bilgi aldı. Atabey’den gazetenin önümüzdeki süreçte yapacağı çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Güvençer, Manisa’nın Sesi Gazetesi’nin kamu ile halk, halk ile kamu arasında en iyi şekilde köprü kuracağına inandığını ifade etti.

Gazetenin kadrosuyla birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Vali Güvençer daha sonra Kanber Ali Atabey ile birlikte Atabey Kız Öğrenci Yurdu’nda incelemelerde bulundu.

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir