MANİSALILAR MİKROFONA KONUŞTU!

07 Ekim 2014 Salı, 16:35

Vatandaşlar Büyükşehir’den Beklentilerini Anlattılar

 

Büyükşehir Yasası ile birlikte il genelinde hizmetlerini sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar Manisalılardan olumlu tepkiler alıyor. Büyükşehir Belediyesi’nden beklentilerini dile getiren vatandaşlar yapılacak projelerin Manisa için önemli olduğunu belirterek bundan sonraki süreçte daha iyi çalışmaların kente kazandırılacağını söylediler.

Manisa’nın Büyükşehir olması ile birlikte yürütülen çalışmalar vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Hizmetlerin kent için önemine değinen vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi’nden beklentilerini de belirttiler. Yapılacak çalışmaların kente modern bir görünüm kazandırdığını söyleyen Manisalılar, şehrin önümüzdeki yıllarda daha güzel bir hal alacağını dile getirdiler.

 

Ne dediler?

 

Akay Terzi: Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerden memnunum. Yeni otogar, dere ıslahları, yolların düzenlenmesi noktasında çalışmalar son derece güzel. Ulutepe’de yapılan yeni düzenlemeler de son derece önemli. Çalışmaların tamamlanmasıyla Manisa’nın daha da güzel olacağına inanıyorum. Sadece merkezde değil, ilçelerde de güzel hizmetler başladı.

 

Fuat Bayka: Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile daha önce görüşme fırsatı buldum. Biz kendisinden Yiğitbaş Veli türbesinin olduğu bölgede çevre düzenlemesi çalışması istiyoruz.  Başkanımız çok önemli, değerli bir insan ve çok iyi hizmetler gerçekleştiriyor. Manisa’da onun kıymeti bilinmiyor.

 

Ozan Yıldırım: Büyükşehir Belediyesi’nden kapsamlı ve çağdaş hizmetler bekliyoruz. Özellikle ulaşımda halk raylı sistemi bekliyor. Yapılması halinde bütün Manisalıların sevineceğini düşünüyorum. Bunun yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’den Spil Dağı’nın daha iyi bir şekilde kullanımı için teleferik projesinin de hayata geçirilmesini istiyoruz.

 

Mustafa Tatlı: Daha önce Yeni Mahalle Muhtarlığı yaptım. Muhtarlığım süresinde 7 tane Belediye Başkanı ile çalıştım. Ancak Cengiz Ergün kadar çalışkan bir Başkan görmedim. Yeni Mahalle’de geçmiş Belediye Başkanlarının yapmadığı çalışmalar Cengiz Ergün döneminde yapıldı. Cengiz Ergün’den özellikle istediğimiz şey ise şehirde yeşil alanların arttırılması.

 

Serpil Yiğitbaş: Büyükşehir Belediyesi’nden Manisa için önemli ve şehri daha üst noktalara taşıyacak çalışmalar bekliyoruz. Zaten projeler içerisinde çok önemli çalışmalar yer alıyor. Otopark konusunda yapılacak çalışmalar da şehir için çok önemli. Bundan sonraki dönemde yapılacak çalışmalarda Cengiz Ergün’e başarılar diliyoruz.

 

Ahmet Köseoğlu: Cengiz Ergün’e görevinde başarılar diliyoruz. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerden ve kendisinden memnunuz. Bundan daha iyisi de olamaz. Büyükşehir Belediyesi olan Manisa’ya hizmeti Cengiz Ergün’den daha iyi yapan olmadı.

 

Hasan Sözdinler: Biz Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’den memnunuz. Ancak Manisalı olarak şehrin otopark sorununun çözülmesini bekliyoruz. Otopark nedeniyle vatandaşlar ve esnaf sıkıntı yaşıyor. Bunun yanı sıra garajın yeni yerine bir an önce taşınmasını bekliyoruz.

 

Suat İnce: Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ilk olarak otopark konusunda yeni çalışmalar yapmasını istiyoruz. Sokak aralarında da aydınlatmaların yetersiz olduğunu düşünüyoruz. Bu noktada akşamları sorunlar yaşanabilir. Bu konuda gerekli çalışmaları Manisa büyükşehir Belediyesi’nden bekliyoruz.

 

Ayhan Eralan: Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’den çok memnunuz. Manisa’ya faydalı bir insan. Büyükşehir Belediyesi’nin şehirde yaşanan otopark sıkıntısını çözmesini bekliyoruz. Bu konuda yapılan çalışmalar çok güzel. Sorunun çözülmesini bekliyoruz. Bunun dışında park ve bahçe çalışmalarından memnunuz.

 

Suat Kamal: Şu an için trafik konusunda sıkıntılar yaşıyoruz. Yaşanan sıkıntılardan dolayı esnaf sorunlar yaşıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’den en büyük isteklerimizden bir tanesi garibanların, yardıma muhtaç insanların ellerinden tutması ve onlara gerekli yardımlar ulaştırması.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir