MANİSALI ÖĞRENCİLER KİMSESİZLERE SAHİP ÇIKACAK

09 Aralık 2014 Salı, 19:10

MANİSA’da okullarda başlatılan “Her Sınıfın Yetim Bir Kardeşi Var” projesi ile kimsesiz çocuklara öğrenciler sahip çıkacak. Kentte tüm okullarda uygulanacak proje ile her sınıf, bir yetim öğrenciye ayda 90 lira yardım yaparak, ihtiyaçlarını karşılayacak.

Manisa’da Milli Eğitim Müdürlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı ve sendikaların işbirliği ile kimsesiz çocukların ihtiyaçlarını karşılayacak projeye başlattı. “Her Sınıfın Yetim Bir Kardeşi Var” isimli projenin başlangıcı Çağatay Uluçay İlkokulu’nda yapıldı. Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül, proje sayesinde kimsesiz çocukların ihtiyaçlarının karşılanacağı ve okullarda da yardımlaşma duygusunun artacağını dile getirdi. Şengül, kimsesiz bir çocuğun aylık giderinin 90 lira olduğunu belirtip, bu rakamı öğrencilerin harçlıklarının bir kısmından karşılanabileceğini söyledi. Projenin en az bir yıl süreceğini kaydeden Şengül, yardımların her ay düzenli yapılacağını belirtip, kimsesiz bin çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini açıkladı.

Eğitim-Bir Sen Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu da öğrencilerin sosyal sorumluluk örneği göstereceğini belirterek, “Proje, çocuklarımızı küçük yaştan itibaren bilinçli yardımsever, başkalarının dertleriyle dertlenen bir insan olarak yetiştirmeyi hedef alıyor. Çeşitli sebeplerle Türkiye’de ve dünyada yetim kalmış çocukların ihtiyaçlarının karşılanmasını amaçlıyor” diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrenciler proje için hazırlanan kumbaralara harçlıklarını atarak, projeyi başlattı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir