MANİSALI KADINLAR ŞİDDETE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN TOPLANDI

24 Kasım 2014 Pazartesi, 17:42

MANİSALI kadınlar, Türkiye Yardımseverler Derneği Manisa Şubesi’nin öncülüğünde kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için bir araya geldi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü öncesi düzenlenen etkinliğe; Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Manisa Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan’ın eşi Hacer Arslan, Derneğin Şube Başkanı Beyhan Yörür ve sivil toplum kuruluşlarına üye kadınlar katıldı.

Avukat Ümit Rona, kadın hakları hakkında bilgi verdi. Kadına yönelik şiddetin her geçen gün arttığına vurgu yapan Rona, sadece hukuksal düzenlemelerle şiddetin son bulmayacağına dikkat çekti. Fiziksel, cinsel şiddetin yanı sıra son zamanlarda ekonomik şiddetin de kadınları mağdur ettiğini kaydeden Rona, “Haklarını bilin ve size hangi tür şiddet olursa olsun uygulanmasına izin vermeyin” dedi.

Dernek Başkanı Beyhan Yörür, kadına yönelik şiddetin korkutucu boyutlara ulaştığını vurguladı. Kadınları bilgilendirmek için yola çıktıklarını kaydeden Yörür, “Kadınların daha güçlü olması ve kendilerini ezdirmemeleri için çalışıyoruz. Bunun için özellikle kız çocuklarımıza yardımseverler olarak burs veriyoruz. Eğer onları meslek sahibi yaparak eğitirsek şiddete karşı da korumuş olacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Yardımseverler Derneği’ne üye olan 10 kişinin rozetlerini Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu ve Hacer Arslan taktı.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir