Manisalı işadamı işçilerini ev sahibi yaptı

08 Aralık 2016 Perşembe, 16:33

Manisa Alaşehir doğumlu Rıza Akça’nın Sarayköy’de kurulu bulunan Denizli’nin en köklü entegre tekstil üretim tesislerinden Menderes Tekstil’in çalışanları 43 bin liraya, havuzlu ev sahibi oldu.

  240 KONUT VAR

Menderes Tekstil’i de bünyesinde bulunduran Akça Holding’in patronu Rıza Akça’nın talimatıyla geçen 2013 yılında kurulan konut kooperatifinde inşaatlar tamamlandı ve teslim aşamasına geldi. Toplamda 240 çalışanını aylık 500 TL taksitle evsahibi yapmak için yola çıkan şirket, personeli için havuzlu, kaloriferli 3+1 konutlar üretti.

01_118

LÜKS KONUTLAR

Edinilen bilgiye göre; Menderes Tekstil, çalışanlarından arsa payı dahil sadece 43 bin lirayı taksitle aldı, geri kalanını ise şirket karşıladı.  “Rıza Akça Sitesi”nde havuz, market, açık ve kapalı sosyal alanlar, merkezi uydu ve internet yayını gibi lüks konutlarda bulunabilecek özellikler de yer alıyor.

VALİ ALTIPARMAK DA ŞAŞIRMIŞTI

Denizli Valisi Ahmet Altıparmak’ı bile şaşırtan ve “İnanabiliyor musunuz?” diye tweet atmasına neden olan bu girişim, Denizlilileri de şaşırtmıştı.

  TAPULAR DAĞITILACAK

Menderes Tekstil’in çalışanları için yaptığı konutların oturmaya hazır hale geldiği ve törenle tapularının teslim edileceği öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir