MANİSALI GENÇLERİN PROJESİNE BELEDİYEDEN DESTEK

07 Ocak 2014 Salı, 11:25

Manisa Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Azmi Açıkdil, Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu öğrencilerinin, “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında, Manisa Belediyesi tarafından Kazan Deresi’nin üst kısmında yapılacak olan çevre düzenleme çalışmalarını inceledi.
Çalışmaların yapılacağı alanda öğrencilerle bir araya gelen Manisa Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Azmi Açıkdil, öğrencilere çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kazan Deresi’nin üst kapama çalışmalarının ardından yapılan peyzaj çalışmalarında sona gelindiğini ifade eden Açıkdil, “Yıllardır Akmescit Mahalle sakinlerinin kanayan yarası haline gelen Kazan Deresi’nde, Manisa Belediyesi tarafından yapılan üst kapama çalışmalarının ardından peyzaj çalışmalarına devam ediyoruz. Bu kapsamda Kazan Deresi’nin üst kısmında yürütülen çalışmaların belli bir kısmını Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu öğrencileri, topluma destek projesi adı altında Manisa Belediyesi ile birlikte çalışarak bir proje hazırlamak istediler.” dedi
BELEDİYE ÖĞRENCİ İŞBİRLİĞİ
Kazan Deresi’nin üst tarafında Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu öğrencileri ile Manisa Belediyesi’nin birlikte yapacağı çalışmalar hakkında da bilgi veren Açıkdil, ”Kazan Deresi’nin üst tarafında ise derenin ağzına dört tane baks koyacağız. Baksları koyduğumuzda derenin yönü değişecek ve önüne çökertme havuzu yapacağız. Baksların ağzına da, dereden gelen pislikleri önlemek için ızgara koyacağız. Peyzaj düzenlemesi, baksların konulması, derenin ağzına ızgara konulması ve ayrıca çökertme havuzu konulmasını, Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Öğrencilerimiz ile birlikte yapacağız. Kazan Deresi’nin üst kapama çalışmalarının ardından yapılan peyzaj düzenlemesi, derenin üst tarafında da devam edecek. Dolayısıyla yapılan çalışmalarda eksik kalan kısmı Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu öğrencilerimizle birlikte tamamlayacağız.
ÖĞRENCİLERDEN BELEDİYEYE TEŞEKKÜR
Manisa Belediyesi’nin desteğiyle, “Topluma Hizmet Uygulamaları’nı” hayata geçirdiklerini ifade eden Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu öğrencileri Manisa Belediyesine teşekkürlerini ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.