MANİSALI GENÇLERDEN BÜYÜK BAŞARI

30 Aralık 2014 Salı, 15:42

Çeşitli engel gruplarından oluşan 16 kişilik Manisa Engelli Yüzme 27-28 Aralık tarihlerinde Mersin’de düzenlenen Türkiye Engelliler Yüzme Şampiyonasında 13 Altın,3 Gümüş,2 Bronz ayrıca 5 sporcuya da teşvik madalyası kazandı.

  Manisa ekibi İstanbul Büyükşehir Spor Kulübünün ardından şampiyonaya en çok sporcu ile katılırken madalya sıralamasında 2.Durumda.

  Manisa ekibi İstanbul Büyükşehir Spor Kulübünün ardından şampiyonaya en çok sporcu ile katılırken madalya sıralamasında 2.Durumda.Şampiyona ilk kez katılan ve tüm serilerde birinci gelerek 4 altın madalya kazanan Manisalı Ferzan Özkan, sevincini annesini telefonla arayarak göz yaşları arasında paylaştı.

“MADALYALARI KARGO İLE YOLLAYACAĞIZ”

Kategorilerin derece elde eden çok sayıda sporcu madalyalarına kavuşamadı. Federasyon yetkilileri ise

“Madalyaları ilgili illerin antrenörlerine kargo aracılığı yollanacak onlarda sporcularına verecek” şeklinde bilgi verdi.

 Dereceye girip de madalyalarına kavuşamayan sporcuların velileri ise “Zaten buraya kendi imkanlarımızla çıkıp geldik. Çocuklarımız iki gün boyunca döktükleri madalyalarına kargo ile kavuşacak olması bizi ve çocuklarımızda üzüntü yarattı. Federasyon yetkilileri bunu daha önceden hesaplayıp planlamalıydı” diyerek tepkilerini ortaya koydular.

FEDERASYON UYGUN GÖRÜRSE 2015 DÜNYA ŞAMPİYONASINA GİDECEKLER

 

Mersin’de yapılan Türkiye Şampiyonasında kendi gruplarında İPC Dünya resmi rakamları geçen İstanbul Büyükşehir Spor Kulübünün engelli yüzücüleri Beytullah Eroğlu,Özlem Kaya ve Muhammet Ali Aydın’ın 2015 yılında İngiltere’de yapılacak olan Dünya Şampiyonasına gönderilip gönderilmeyeceği konusunda Federasyonun kesin bir görüşü bulunmuyor.

  İstanbul Büyükşehir Spor Kulübü yöneticilerinden Kerem Arda  ise “Bu sporcularımızın Dünya şampiyonasına gönderilip gönderilmeyeceği yönünde ciddi endişelerimiz var.Öncelikle bunun netlik kazanması gerekir. Federasyonun başvuru sürecini kaçırması durumunda dünya şampiyonası rüyadan öteye gitmez”

İstanbul,Manisa,Kahramanmaraş,Denizli,İzmir,Erzurum,Erzincan,Diyarbakır,Karaman,Adana,Eskişehir,Mersin,Gaziantep,Edirne,Antalya,Konya, Kütahya ve Isparta illerinden toplamda bulunan 150 Engelli Sporcunun  katılımıyla Mersin Olimpik Havuzda gerçekleştirilen Türkiye Engelliler Yüzme Şampiyonasında Serbest, Sırtüstü, Kurbağlama, Kelebek ve Ferdi karışık kategorilerinde madalya kapma yarışı yaptı.

  Çeşitli kategorilerde rakiplerinin geride bırakmak ve madalya alabilmek için havuzda kıyasıya mücadele veren Manisalı engelli yüzücüler iki gün boyunca süren yarışlar sonunda Gençlik ve Spor Kulübünden Ferzan Özkan 4 altın, Sinem Gökçe ve Zümra Aynurlu 2’şer  altın, Su Sporları Kulübünden Efecan Ötnü 3 altın, Deniz Ünsal ve Batuhan Çiltaş 1’er  altın madalya kazandı.

   Öte yanda da Batuhan Çiltaş 2 Gümüş, Zümra Aynurlu 1 gümüş madalya alırken Sinem Gökçe 2 Bronz madalya almayı başardı. Yarışmada üstün başarı gösteren 10 yaş altındaki kategoride yüzen Feyzanur Akbulut,Sudem Akın,Can Gündoğan,Ceylin Akbıyık ve Melihcan Erdem’de teşvik madalyası elde etti. Manisa ekibi İstanbul ekibinin ardından elde ettiği 21 madalya ile şehre dönüş yaptı.

   Manisa ekibi Manisa Seyahat kaptanları Erdoğan Aslan ile Sabri Köklütaş’ın kullandığı 45 KV 900 plakalı otobüsü biner binmez yol boyunca şarkılar türkülerle zaferlerini göbek atarak kutladı.

“BİZE DESTEKLERİNİ ESİRGEMEYENLERİN YÜZÜNÜ KARA ÇIKARTMADIK”

Mersin’de gerçekleştirilen Türkiye Engelliler Yüzme Şampiyonasında sporcuların büyük özveri göstererek başarı elde etmelerinden dolmayı çok mutlu olduğunu dile getiren Manisa Engelliler Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Şule Şenyoğurtçu Dalyan;

   “2013 Yılı sonunda gerçekleştirilen şampiyonada Manisa ekibi olarak 5 sporcu ile 9 madalya ile dönmüştük. Bu kez 16 sporcumuz ile bu yarışmaya katıldık ve 21 madalya ile şehre döndük. Sporcularımızın başarısında yardımcı antrenörlerimiz Barkın Yelkenci, Erman Tosun’un emekleri çok büyük. Tabi ki ailelerin katkısını unutmamak gerekir. Biz bu şampiyonaya çıkarken bize güvenenleri mahcup etmeyeceğimiz belirtmiştik ve 21 madalya ile döndük. İmece usulü gittiğimiz bu şampiyona bize katkı sağlayan herkese yürükten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

“FEDERASYON HER ŞEYİ BİZLERDEN BEKLİYOR OYSAKİ BÜTÇESİ 4,5 MİLYON TL”

Federasyonun Yüzme Şube Sorumlu Cengiz Altaylı ile kulüplerin yüzme antrenörleri arasında çetin sürtüşmeler yaşandı.

   Antrenörler şampiyona ile ilgili ciddi organizasyon bozukluğunu olduğunu dile getirerek;
“Sporcularımızın engel gruplarının ölçümü yarışmadan bir gün önce olmalıydı. Eğer yarışma gününe kalmış ise birden fazla ölçüm ekibi devreye sokulmalıydı. Kaldı ki çok dar zamanda yapıldığı iddia edilen sporcularımızın derecelendirme ölçümleri doğru yansıtmamıştır. Antrenörlere Milli Takımda görev yapabilir kursları verileceği belirtilirken bu kursları verecek Türkiye’de bir tek deneyimli belgeli kişi bulunmamaktadır.4,5 Milyon TL olan Engelliler Federasyonun bütçesinden Yüzme Şubesine düşen pay ise komik denecek rakamlardadır. Yüzme şampiyonalarına katılan kulüplerimiz tümü Federasyon destek almaksızın şampiyonalara geliyor. Federasyon Başkanımız Demirhan Şerefhan’ın bu konuya ciddiyetle eğilerek yarışmaya gelen kulüpleri dilenci olmaktan kurtarmalı.Ayrıca birlikte çalışmayı düşündüğü kadrosunu gözden geçirmesini bekliyoruz. Çünkü kendisiyle çalışmakta olan bazı isimler Engelliler Yüzmesine çok ciddi zararlar veriyor.” şeklinde konuştular.

mersin de en çok madalya alan manisa ekebi coşkuyu otobüs yolculğunda yaşadı mersin de en çok madalya alan manisa ekebi coşkuyu otobüs yolculğunda yaşadı1 mersin de en çok madalya alan manisa ekebi coşkuyu otobüs yolculğunda yaşadı2 mersin de en çok madalya alan manisa ekebi coşkuyu otobüs yolculğunda yaşadı3 mersin de en çok madalya alan manisa ekebi coşkuyu otobüs yolculğunda yaşadı4 mersin de en çok madalya alan manisa ekebi coşkuyu otobüs yolculğunda yaşadı5 mersin de en çok madalya alan manisa ekebi coşkuyu otobüs yolculğunda yaşadı6 mersin de en çok madalya alan manisa ekebi coşkuyu otobüs yolculğunda yaşadı7 mersin engelliler yüzme şampiyonası mersin engelliler yüzme şampiyonası1 mersin engelliler yüzme şampiyonası2 mersin engelliler yüzme şampiyonası3 mersin engelliler yüzme şampiyonası4 mersin engelliler yüzme şampiyonası5

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir