MANİSA’DAN IĞDIR’A UZANAN YARDIM ELİ!

14 Aralık 2014 Pazar, 16:19

Manisa Makedonya Göçmenleri Kültürünü Yaşatma Derneği ve Manisa Balkan Türkleri Derneği, Iğdır Tuzluca Namık Kemal İlköğretim Okulu’nda okuyan öğrenciler için kitap ve kırtasiye yardımında bulundu.

Ferdi UZUN

Manisa Makedonya Göçmenleri Kültürünü Yaşatma Derneği ve Manisa Balkan Türkleri Derneği girişimleriyle ve Manisalı Gazeteci-Yazar İzzet Karasu’nun da destekleriyle , Iğdır Tuzluca Namık Kemal İlköğretim Okulu’nda okuyan öğrenciler için kitap ve kırtasiye yardımında bulundu.Kampanya hakkında ortak açıklamada bulunan Manisa MAK-GÖÇ Dernek Başkanı Birol Vardar ve Balkan Türkleri Dernek Başkanı Mustafa Kader, “Manisalı bir hemşerimizin de görev yaptığı Namık Kemal İlköğretim Okulu’nda zor şartlarda öğrenimlerini sürdürmeye çalışan genç kardeşlerimize eğitimlerine destek olmak amacıyla dernek üyelerimizin katkılarıyla imkanlarımız ölçüsünde 3 koli kitap ve kırtasiye yardımında bulunuyoruz. Ülkemizde ne yazık ki kütüphanesi bile olmayan okullar ve kitap okumak isteyip de satın alamayan, okul giderlerini karşılamayacak derecede ekonomik zorlukları bulunan öğrencilerimiz var. Bizlerde İzmir Balkan Günlüğü Gazetesinin Manisalı yazarı İzzet Karasu’nun da büyük katkılarıyla başlatmış olduğumuz bu küçük eğitim kampanyası ile toplumsal bir duyarlılık örneği sergilediğimizi düşünüyoruz. Bu kampanyaya destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Bizim için her yer bir

Gazeteci-Yazar İzzet Karasu ise, “Cennet ülkemizin en ücra köşesinde zor şartlarda eğitim görmeye çalışan genç kardeşlerimize bu kampanyamız ile bir nebze de olsa katkıda bulunduysak ne mutlu bizlere. Bu güzel kampanyaya destek veren dernek başkanlarına ve üyelere teşekkür ediyorum. Bizim için Iğdır da bir Ankara da bir, bizim için Van da bir Edirne de bir! ” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir