MANİSA’DAKİ OYUNU BİNLERCE KİŞİ İZLEDİ!

29 Kasım 2014 Cumartesi, 15:23

Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenen, Haldun Taner’in yazdığı, Tayfun Şengöz’ün yönettiği “Keşanlı Ali Destanı” tiyatroseverler tarafından büyük bir ilgiyle izlenmeye devam ediyor. Ekim ayından beri her hafta Cuma ve Cumartesi günleri sahnelenen Keşanlı Ali Destanı’nı yaklaşık 4 bin kişi izleme fırsatı buldu. CBÜ Kök Hücre Çalıştayı kapsamında Manisa’da bulunan akademisyenler, Şükran Bilginer Özel Eğitim Merkezi öğrencileri de oyunu izleme fırsatı buldu. Oyun gerek konusu gerek konservatuar oyuncularının performanslarıyla Manisalı tiyatro severlerin beğenisini kazanıyor.

Oyunda, Kaan Şensoy, İrem İner, Yusuf Irmak, Harun Ovagülü, Murat Bakır ve Servet Sencel gibi Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Tiyatro oyuncuları yer alıyor. Oyunun konusu: Sineklidağ, büyük bir kentin eteklerinde yer alan, gecekondulardan oluşmuş, ezilen, yoksul insanların yaşadığı bir varoştur. Keşanlı Ali, Çamur İhsan’ı öldürmekten hapse düşmüştür ve hapisten bir kahraman olarak çıkagelir. Ali’nin iki dramı vardır: Birincisi suçsuzdur; ikincisi, aşık olduğu Zilha, Çamur İhsan’ın yeğenidir ve ona düşmanca davranmaktadır.

Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz, Manisa’daki tiyatro severlerin Keşanlı Ali Destanı’na yoğun ilgi göstermelerinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, “Cuma ve Cumartesi günleri oyunumuzu sahneliyoruz. Bugüne kadar oyunumuzu 10 defa sahneledik. Her oyunumuz kapalı gişe oynuyor” diyerek tiyatro severlere ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

DSC_0021_745x768

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir