MANİSA’DAKİ DERİCİLERE PARA CEZASI!

08 Nisan 2016 Cuma, 15:32

MANİSA’nın Yunusemre, Kula ve Salihli ilçelerinde faaliyet gösteren dericiler; sitelerinde arıtma tesisinin bulunmaması ya da çalışmaması nedeniyle para cezasına çarptırıldı. Her bir sitenin yönetimine 46’şar bin lira ceza uygulandı.

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, kirlikle mücadelenin yürütüldüğü Gediz Havzası Toplantısı’nda, dericileri uyarınca denetimler sıklaştırıldı. Denetimlerde Yunusemre, Kula ve Salihli ilçelerinde faaliyet gösteren dericiler sitelerinde arıtma tesisinin bulunmaması ya da çalışmaması nedeniyle para cezası kesildi. Her bir deri sitesinin yönetimine 46’şar bin lira ceza uygulandı.

SU NUMUNELERİ ALINACAK

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Yılmaz, “Yaptığımız denetlemede Yunusemre Dericiler Sitesi’ne ait atık su arıtma tesisinin çalıştırılmadığını, Kula ve Salihli’deki tesislerin bir kısmında da atık su arıtma tesisi olmadığını belirledik. Ocak ayında dericilere her biri ayrı ayrı 46’şar bin lira idari para cezası uyguladık. Cezayla birlikte işletmelerin faaliyetini durdurduk. Yunusemre ilçesindekinde ise hiçbir işlem yapılmadı. Şuanda Kula ve Salihli’deki tesisler onarılarak revize edildi; fakat çalışmalara başlamadılar. Başladıkları an biz su numunelerini alarak kontrol edeceğiz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir