MANİSA’DA ‘YOLSUZLUK’ YÜRÜYÜŞÜ

17 Aralık 2014 Çarşamba, 18:44

CHP İl ve ilçe örgütleri geçtiğimiz yıl 17 Aralıkta yapılan yolsuzluk operasyonu kapsamında 17 Aralık gününün ‘17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası’ olması temennisiyle eylem yaptı.

Ferdi UZUN

Tüm yurtta olduğu gibi Manisa’da da CHP İl ve ilçe örgütleri geçtiğimiz yıl 17 Aralıkta yapılan yolsuzluk operasyonu kapsamında 17 Aralık gününün ‘17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası’ olması temennisiyle eylem yaptı.  CHP İl binası önünde toplanan partililer slogan atarak Manolya Meydanı’na kadar yürüdü. Yürüyüşe, CHP İl Başkanı Cahit Kaplan, Yunusemre İlçe Başkanı Ali Ercan, Şehzadeler İlçe Başkanı Necdet Köprülü, kadın kolları, gençlik kolları ve çok sayıda partili katıldı.

Özgürlüğe ve insanların canlarına kastedecek kadar da ahlaksızlar

AK Parti hükümetinin yolsuzluk yapmaya devam ettiğini ileri süren İl Başkanı Cahit Kaplan, “Yolsuzluk bir toplumun derinden çürümesine yol açar. Bazen fark etmeyiz; kültürümüz, ahlakımız, dünyaya, arkadaşımıza, komşumuza bakışımız değişir. Her şeyi para merceğiyle görmeye başlarız. Ahlakı, insanlı bir tarafa iteriz. Yolsuzluğun olduğu bir ülkede adalet de hukukun üstünlüğü de yoktur. Orada üstünlerin hukuku vardır. Böyle bir ülkede güçlüler hakim olurken, haklı olanların hiçbir gücü kalmaz. Bir halkın parasını çalacak kadar ahlaksızlaşan insanlar, özgürlüğe ve insanların canlarına kastedecek kadar da ahlaksızlardır” dedi.

esh_24498

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir