Manisa’da Yangına Dayanıklı Ağaçlar Dikiliyor

21 Kasım 2014 Cuma, 16:19

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın’ı makamında ağırladı. Ziyarette konuşan İbrahim Aydın, geçtiğimiz yıllarda Manisa’da meydana gelen orman yangınlarının olduğu bölgelerde yangına dayanıklı türlerin ve gelir getirecek ağaç türlerinin dikildiğini söyledi.

İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, Manisa Orman İşletme Müdürü Yasin Yaprak ile birlikte Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ziyarette bulundu. Ziyarette Manisa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Yılmaz Gençoğlu da yer aldı. Gecikmeli olarak hayırlı olsun ziyaretine geldiklerini dile getiren İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin önümüzdeki yıllarda başarılı çalışmalara imza atacağına inandıklarını söyledi. İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’nün sorumluluk alanı içerisinde meydana gelen orman yangınları hakkında da bilgiler veren Aydın, “Son 10 yılın ortalamasına göre orman yangınlarında bu yıl azalma var. Son 10 yılda ortalama bin 924 yangın tespit edilmişken bu sayı bu yıl binin altına çekildi. Bu da gerçekleştirilen iyi eğitimlerle oluştu” dedi. Geçtiğimiz yıllarda Manisa’da meydana gelen orman yangınlarından da bahseden Aydın, “Manisa’da yanan orman sahalarını çok güzel bir şekilde ağaçlandırdık. Hem orman yangınlarına dayanıklı türler diktik hem de gelir getirici türde ağaçlar diktik. Bu anlamda çok güzel çalışmalar yapıldı. Önümüzdeki yıllarda o alanlar çok güzel bir şekilde ortaya çıkacak” diye konuştu.

Yanan her ağaç ciğerimizi yakıyor

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ormanların çok önemli değerler olduğunu belirterek, “Yanan her ağaçta ciğerimiz yanıyor. Geçtiğimiz yıllarda Spil Dağı’nda ve Sabuncubeli’nde meydana gelen yangınlar bizleri derinden üzdü. Yaptığınız çalışmalar neticesinde yangın sayılarında ciddi oranda azalma oluşmuş. Bu da bizleri çok mutlu etti” şekilde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir